Postavte svojmu okrídlenému maznáčikovi obydlia. Ide to ľahko a rýchlo

Stále viac sa u nás nachádza majiteľov a chovateľov vtákov. Chov vtáctva je koníček, na ktorý celý rad ľudí nedá dopustiť. Ostatne nemôžeme sa tomu čudovať, jedná sa o takzvaný offline koníček, ktorý nás zachraňuje od sociálnych sietí, navyše pri ňom dokážeme takzvane "vypnúť" a "dobiť baterky". Pokiaľ tiež patríte k chovateľom vtákov, viete ale, že to nie je tak jednoduchý koníček, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Prvá ťažká vec prichádza už vo chvíli, keď si chcete vtáky domov priniesť. Musíte im nájsť vhodné obydlia, v ktorom sa budú cítiť dobre a príjemne. Lenže nájsť také obydlia nie je vôbec jednoduché, predsa je na trhu toľko klietok a voliér. Niektoré sú malé, iné zase moc veľké, ďalšie nezapadajú na miesto, kam chcete obydlia pre vtáky umiestniť. Ideálne by bolo, keby ste si takú vonkajšiu voliéru alebo prípadne klietku pre vtákov mohli postaviť sami. A napodiv to nie je nereálne riešenie.

Ide to ľahko a rýchlo

Mnohí chovatelia vtákov sa teraz pozastavili nad tým, že sa určite jedná o náročnú prácu, ale opak je pravdou. Postaviť obydlia svojmu okrídlenému miláčikovi zvládne naozaj každý, nezávisle na tom, či je daný človek kutilom alebo naopak. Krása a jednoduchosť sa totiž skrýva v stavebnici Aluhobby. Z tejto stavebnice si nepostavíte policajné stanice alebo domčeky pre bábiky, ako tomu bolo v detstve, ale postavíte si z nich kvalitnej obydlia pre vtáky, ktoré budú vaši malí maznáčikovia milovať.

Že by to bol nový koníček?

Je nutné dodať, že sa jedná o kvalitný stavebnicový systém skladajúci sa z hliníkových profilov, pletív, sít, plastových spojok a ďalších súčiastok. Návod je priložený v krabici, preto sa nemusíte báť, že by ste na zloženie klietky, voliéry alebo prípadne holubníka neprišli. Vďaka jednoduchosti a jednoduchosti sa aj zo stavania voliér môže stať nový koníček, ktorým budete zapĺňať svoj voľný čas.

Publikované: 27. 12. 2018

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová