Bytový textil pre každú miestnosť

Zariaďovanie nášho domova s použitím bytového textilu je neodmysliteľná súčasť každej domácnosti. Bytový textil je nielen štýlový, ale i veľmi praktický. Pre (takmer) každú miestnosť v našej domácnosti je možné nájsť ten vhodný bytový doplnok z textilu. Aké sú vaše najobľúbenejšie bytové doplnky? Patria medzi ne aj tie, ktoré sú z textilného materiálu?

Spálňa

Bez vankúšov by spálňa nebola to pravé. A teraz máme na mysli aj vankúše menších rozmerov, ktoré síce nie sú až tak prakticky využiteľné, avšak vytvárajú v spálni útulnú atmosféru. Obliečky na vankúšoch sa dajú štýlovo zladiť s pokrývkami či prehozmi na posteli. Ďalším textilným doplnkom, ktorý sa skvelo hodí do spálne je koberec. Aj malý koberček pri posteli, ktorý zahreje naše nohy zakaždým, keď z nej vstaneme, dokáže jedinečne doplniť vizuál spálne.

Obývačka

Aj vám sa spája bytový textil v obývačke s rôznymi dekami? Veru áno, deky na pohovke, či už ako dekorácia alebo praktický doplnok na zahriatie sú veľmi vhodnou súčasťou každej obývačky. Vyskúšajte zladiť novú deku v obývačke s kobercom, pohovkou, či podlahou. Naopak, využiť možnosť úplného kontrastu medzi dizajnom deky a ostatným zariadením dokáže taktiež vytvoriť zaujímavý a štýlový efekt. Okrem deky, koberca, či rôznych vankúšikov na pohovke, sú dizajnovým textilným doplnkom do obývačky i závesy na oknách. Samozrejme, i v prípade závesov je ich použitie v závislosti od celkového štýlu zariadenia vašej obývačky.

Kuchyňa

Spomínané textilné závesy vedia milým spôsobom zútulniť aj prostredie kuchyne. Okrem závesov na kuchynské okná možno kuchynský interiér doplniť aj textilnými podsedákmi na stoličkách. A v prípade kuchyne nemožno zabudnúť na koberec. Vďaka kobercu v kuchyni sú naše nohy vždy v teple, a zároveň nemusíme stáť dlhú dobu na (menej pohodlnej) podlahovej krytine. Predstavili sme si bytové doplnky, ktoré sa hodia do interiéru. Na záver by sme však nemali zabudnúť na rohože, ktoré sa síce nepovažujú za tak dizajnový kúsok, majú však veľmi praktické využitie.

Publikované: 14. 03. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová