Moderné koberce do interiéru

Vyberáte do svojej domácnosti koberce a hľadáte niečo čo splní vaše predstavy aj potreby? Zamerajte sa na moderné koberce, ktoré oživia každý priestor.

Moderné koberce pre oživenie každej domácnosti

Aj keď sú trendom dnešných domácností predovšetkým podlahové krytiny ako drevené či laminátové podlahy, PVC, dlažba či iné materiály, tak ešte stále si držia svoje miesto v popularite aj koberce. Možno sa už moc nenosia celoplošné koberce, ale tie kusové sa tešia vysokej obľúbenosti. Je to dané predovšetkým tým, že dokážu interiér celkovo príjemne zútulniť, slúžiť ako vkusný doplnok k nábytku a ďalším detailom v interiéri, sú príjemné vzhľadom i na dotyk a pre uspokojenie všetkých predstáv ponúkajú veľké množstvo prevedení, farieb, vzorov i veľkostí. Okrem toho môžete moderné koberce meniť ako často chcete a vyhrať si tak s interiérom, ktorý môže byť zakaždým celkom iný a to len vďaka kobercom.

Hra s farbami aj vzormi

Koberce majú to výnimočné kúzlo, že dokážu spríjemniť atmosféru interiéru a zároveň vniesť do každého priestoru niečo originálne. Plnia nielen časť praktickú, ale hlavne tú estetickú a to sa im darí vďaka veľkému množstvu farieb, vzorov a motívov. Trendom sú hlavne varianty jednofarebné a najčastejšie sú vyberané koberce fialové, červené či zelené a v poslednej dobe šedé či béžové. Samozrejme, že si môžete vybrať aj z ďalších farebných odtieňov podľa vašich predstáv. V obľúbenosti nezaostávajú ani rôzne vzory a motívy. Najčastejšie padnú do oka rôzne geometrické vzory a v prípade motívov tie rozprávkové, ktoré skvele padnú do každej detskej izby.

Výber i podľa praktických účelov

Okrem estetickej stránky veci koberce splňujú aj časť praktickú a zatiaľ čo v jednej miestnosti sa zdržujete málo, tak v tej ďalšej ide o frekventovaný priestor. A i tieto okolnosti je potrebné pri výbere koberca zohľadniť. V prípade, že ide o priestory, ktoré sú využívané neustále, tak to chce koberce, ktoré sú nielen odolné, ale vyžadujú len jednoduchú údržbu. Pokiaľ ide o priestory, do ktorých chodíte skôr relaxovať a potrebujete tak vytvoriť oázu pokoja, tak sú odporúčané koberce z príjemných a mäkkých materiálov. Výber kobercov sa dokáže prispôsobiť všetkým nárokom a okrem jednoduchých si môžete vybrať i extravagantnejšie či drahšie kúsky. Vždy však záleží len na vašich individuálnych potrebách, konkrétnej predstave a vkuse.

Publikované: 23. 10. 2019 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová