Dokonalá terasa so zaujímavým riešením modernej podlahy

Leto sa pomaly blíži a my sa chceme z interiéru premiestniť do prírody, a pritom si užívať pohodlie a luxus, ktorý máme v obývacej izbe. Na tieto účely veľmi dobre slúži aj klasická terasa, ktorú si dnes môžete veľmi jednoducho skonštruovať. Musíte ale položiť najskôr jej základy. Povrch podlahy terasy musí zodpovedať architektúre a štýlu dekorácie budovy, ako aj štýlu okolo prípadného altánku. Keď vieme, aká bude podlaha, môžeme optimálne vybrať materiály a typ konštrukcie celkovej terasy. Aby ste dosiahli v exteriéri komfort a luxus klasickej a kvalitnej dlážkovice, ktorá sa používa ako bežná podlaha v dome, musíte si vedieť vybrať správnu dlážku aj na terasu.

Drevo ako univerzálny materiál

Drevená podlaha sa v tomto prípade podobá vonkajšej strane lode. Ten najodolnejší materiál, ktorého výborné vlastnosti môžete využiť aj na svojej terase. Moderné terasové dosky vyrobené z kvalitného dreva vás presvedčia o svojej dokonalosti a bezprostrednej univerzálnosti veľmi rýchlo. Aj tu platí, že by sa mali ale z času na čas udržiavať v čistote. Pomôže vám v tom aj impregnácia dreva pred vlhkosťou, ktorá by sa mala každý rok opakovať. Terasová doska je však menej citlivá na vlhkosť ako bežné drevo a poskytuje podobný vizuálny efekt, ako keby ste si zvolili priamo tento surový materiál.

Povrch, ktorý sa o seba postará akoby sám

Dizajn terás vytvorených fantáziou majiteľov domov je takmer nekonečný. Neexistuje teda žiadne obmedzenie v oblasti ich povrchu a tvaru. No dôležité je, že si dnes takéto povrchy nevyžadujú ani osobitnú starostlivosť a ich zapadnutie do bežnej prírody je naozaj jednoduché. Aj vy si môžete vytvoriť svoju dokonalú terasu, ak si vyberiete na ňu materiály, ktoré sme vám odporučili. Bude to ten najdokonalejší detail, po ktorom sa vám bude chodiť príjemne a jeho údržba bude bezproblémová. A to aj napriek tomu, že je to náročnejší exteriér, kde sú podmienky oveľa zložitejšie.

Publikované: 22. 05. 2018

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Ivana Kadlecová