Množstvo výhod, ktoré vám prinesie už jedno plastové okno

Plastové okná v súčasnosti patria na globálnom trhu medzi najobľúbenejšie. A niet divu, pretože disponujú čoraz lepšími vlastnosťami.

Nízke obstarávacie náklady, možnosť rôznych tvarov a farieb, implementácia vysoko kvalitných a bezpečnostných zariadení a veľmi dobrá tepelná izolácia – sú len niektoré z výhod, ktoré si pre vaše lepšie rozhodovanie pri výbere spomenieme.

​Napriek svojej kvalite sú moderné plastové okná lacné

Najčastejšie spomínanou výhodou plastových okien je ich cena. Dôvod je veľmi jednoduchý, materiál plast sa dá vyrobiť veľmi jednoducho a vo veľkých množstvách. Zároveň sa s východiskovým materiálom ľahko pracuje, takže je dostatok priestoru pre individuálne návrhy, napríklad v podobe trojuholníkových alebo okrúhlych okien.

To znamená, že plastové okná môžu byť vyrábané aj na mieru. A dokonca aj cez internet. S online konfigurátorom je možné realizovať výber každého moderného plastového okna podľa vašich individuálnych želaní a okolností.

Či už s rôznymi funkciami, ako sú posuvné okná alebo sklápacie a otočné okná, či už s obzvlášť vysokou tepelnou izoláciou alebo špeciálnymi bezpečnostnými prvkami - vďaka individuálne nastaviteľnému profilu vám plastové okná splnia všetky náročné želania.

​Majú dokonalú schopnosť adaptácie priestoru

Moderné okná dokážu nielen ochrániť pred chladom či prehriatím, ale dokážu sa odlíšiť aj po dizajnovej stránke. Okná sú stále považované za oči domu, a preto by mali byť vždy optimálne integrované do existujúcich konštrukčných podmienok.

S plastovým oknom alebo rovnako štýlovými plastovými balkónovými dverami je to ľahko možné, pretože ľahké spracovanie plastového materiálu umožňuje výrobu širokej škály tvarov. Okrúhle, trojuholníkové alebo asymetricky tvarované okná nie sú v dnešnej dobe žiadny problém, čo platí aj pre ich farebné prevedenie.

​Poskytujú dobrú tepelnú izoláciu

Ďalšou kľúčovou výhodou plastových okien je veľmi dobrá tepelná izolácia. Na jednej strane sa to dosiahne použitím viacnásobného zasklenia. Veľa tepla sa však stráca aj pri prechode medzi rámom okna a profilom. Používajú sa tu špeciálne dištančné vložky, ktoré je možné vybrať v rôznych verziách.

Pre kvalitu tepelnej izolácie je rozhodujúci aj profil rámu okna. V konfigurátore okien sú na výber rôzne profily, ktoré sa líšia najmä počtom vzduchových komôr. Čím viac vzduchových komôr, tým vyššia je kvalita tepelnej izolácie.

Bezpečnosť plastových okien sa tiež neustále zlepšuje. Plastové okná sú dnes čoraz častejšie vybavené takzvanými hríbovými čapovými uzamykacími systémami namiesto jednoduchých čapových uzamykacích systémov. Zabraňujú príliš ľahkému násilnému otváraniu okien zvonku. K lepšej bezpečnosti a pevnosti okna prispieva aj spomínané viacnásobné presklenie a pevné rámy so špeciálnou U-hodnotou. Stačí si vybrať podľa toho, čo od okna najviac požadujete.

Publikované: 29. 06. 2022

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Ivana Kadlecová