Kvalitná podlaha, zmení váš interiér tak, že bude v ňom lepšia nálada

Ak sa rozhodnete vybudovať dom alebo začať plánovať renováciu v byte, potom sa v priebehu tohto procesu stretnete s otázkou: Aké podlahu si vybrať? Môžete investovať nemalú sumu na impozantné parkety, alebo sa obmedzíte na rovnako kvalitný a demokratickejší laminát. V kuchyni použijete linoleum a možno nakoniec dáte prednosť dlaždiciam. Pochopiť všetky výhody a nevýhody bežný človek hneď nemusí, preto by ste mali vyberať podlahovú krytinu s odborníkom. Ak ho nemáte a bojíte sa, že by vás pripravil o všetky zvyšné úspory, skúste si pomôcť našimi radami. Hlavnými kritériami pre dobré podlahové krytiny je ich ekologická priaznivosť, odolnosť voči zmenám v mikroklíme miestnosti. Dôležitú úlohu zohráva aj jednoduchosť položenia vinylovej podlahy a starostlivosť o ňu, ako aj cena. Práve tieto parametre by mali byť zohľadnené ako prvé.

Materiál, ktorý sa opäť teší z veľkej slávy

Parkety sú symbolom luxusu a elegancie. V minulosti boli v interiéroch veľmi častým doplnkom a časom sa na ne zabudlo. Dnes si ale človek začal uvedomovať význam a krásu drevených parkiet, ktorých hodnoty sú nenahraditeľné. Hlavnou výhodou parkety je, že je vyrobená z masívneho dreva. Jedná sa tak o ekologický a trvanlivý materiál, ktorý ak má dobrú a správnu starostlivosť, vydrží vám niekoľko desaťročí. Môže vás odradiť ich pomerne vyššia cena, ale za tú spokojnosť to predsa stojí! Aby si zachovali svoj pôvodný vzhľad, musia byť pravidelne ošetrované špeciálnymi prostriedkami. Počas čistenia by ste nemali používať abrazívne prášky a tvrdé prostriedky. Ak si však dáte záležať na ich dokonalom vzhľade, bude to tá najkrajšia podlaha, akú môže súčasný interiér mať.

Korok

Rovnako moderná je v poslednej dobe aj korková podlaha, ktorá dokonale uchováva teplo a poskytuje vysokú zvukovú izoláciu. Nehromadí sa na nej statická elektrina, takže sa na povrchu nezachytí prach. Po takomto materiály je príjemné chodiť aj naboso: je to teplý, mäkký a pružný.

Laminátová jednotka

Laminát je jednou z populárnych podlahových krytín, pretože je cenovo dostupná pre väčšinu spotrebiteľov. Vyznačuje sa nízkymi nákladmi, trvanlivosťou, ako aj veľkým výberom farieb a vzorov. Ďalším plusom laminátu je ľahké pokladanie. Dokonca aj začiatočník sa s týmto procesom ľahko dokáže vyrovnať. Okrem toho jeho povrch nepotrebuje špeciálnu starostlivosť, pretože sa môže čistiť bežnými čistiacimi prostriedkami alebo vysávať. Tak čo, ktorú výhodu uprednostníte vy?

Publikované: 22. 05. 2018

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Ivana Kadlecová