Ako si vytvoriť idylický interiér na chalupe?

Chalupa je miestom, kde môžete tráviť spoločné chvíle s rodinou aj priateľmi. Miestom, kde si doprajete letný oddych alebo zimný relax. Aj to sú dôvody, prečo by ste ju mali zariadiť podľa svojich predstáv a vytvoriť si z nej svoju vlastnú idylku.

Vyberte si svoj vlastný štýl

Interiérových štýlov je celá kopa, už si stačí iba vybrať ten pravý, ktorý rezonuje s vašou osobnosťou. Chalupa sa môže niesť v rustikálnom štýle. Ten sa vyznačuje vidieckymi prvkami, drevenými materiálmi a je preň typická veľkoleposť. Alternatívou je moderné zariadenie, ktoré sa mnohokrát nesie v prírodných odtieňoch. V podobných interiéroch môžeme pozorovať čisté línie a moderné kúsky. Chalupa môže byť taktiež miestom praktickým, v ktorom budú iba skutočne potrebné kúsky. O tom je napríklad minimalistický interiérový štýl, ktorý nemá rád zbytočnosti. Oproti nemu sa na pomyselnej škále štýlov nachádza maximalizmus, pre ktorý je naopak typická pompéznosť a premrštenosť. Ak sa rozhodnete pre maximalizmus, môžete počítať s tým, že každá dekorácia si na chalupe nájde svoje miesto.

Tipy, ktoré vám pomôžu vytvoriť si vlastnú idylku

Tyrkysové prvky

Vneste do interiéru chalupy tyrkysové prvky a to v podobe tapiet na stenu, dekorácií, obrazov. Nebojte sa pomaľovať na tyrkysovo jednu zo stien, napríklad v kúpeľni, vďaka čomu zvýraznite inak malú miestnosť a dodáte jej luxusný lesk.

Zelená navodí domácku atmosféru

Ak chcete v chalupe vytvoriť pohodovú atmosféru, zakomponujte do interiéru zelené prvky. Jemná magnóliová zelená nielenže schová nedokonalosti, ale do miestnosti vnesie trochu prírody.

Žlté prvky

Jemná žltá je farbou optimizmu, tepla a je skvelou voľbou do každej chalupy. Jemné odtiene žltej navyše poľahky doladíte k živším farbám a k rôznym dekoráciám.

Podlahové krytiny

Častou voľbou z hľadiska podlahových krytín býva práve drevená podlaha, ktorá vytvorí v chalupe autentickú atmosféru. Podlaha by mala byť doplnené rôznymi kusovými kobercami, ktoré môžete umiestniť k posteli v spálni, pred kozub či pod konferenčný stolík. Lacnejšou alternatívou k drevenej podlahe je laminátová podlaha, ktorá takmer dokonale drevo napodobní a na pohľad si rozdiel nikto nevšimne.

Publikované: 26. 08. 2020

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová