Viac než obyčajné stoličky

Komfort sedenia ovplyvňuje naše pocity. Stoličky z kvalitných materiálov oceníte najmä pri dlhom sedení v práci. A iste ich privítate aj v čakárni na recepcii či relaxe v oddychovej zóne. Aké vlastnosti by mala mať kvalitná stolička?

Kancelárske stoličky

Kvalitné kancelárske stoličky sú dôležité pre zdravie aj psychiku. Pohodlné sedenie pri práci ovplyvňuje psychické rozpoloženie a následne pracovný výkon. Kancelárske stoličky by mali mať najmä ergonomicky tvarované operadlo a sedadlo. Okrem toho je dôležitá možnosť nastavenia výšky. Pri dlhom sedení pri práci by ste sa nemali hrbiť a kancelárska stolička vás nesmie odspodu tlačiť na stehná. Nastavenie výšky sedenia ocenia najmä vaše nohy. Kvôli cirkulácii krvi a možnosti vzniku kŕčových žíl či iných zdravotných problémov ich potrebujete mať položené na zemi. Kancelárske kreslo musí byť okrem toho stabilné. Výhodou sú samozrejme kolieska umožňujúce voľný pohyb po miestnosti. Ešte väčší komfort pohybu umožňujú kancelárske otočné stoličky.

Materiály a dizajn

Najlepšie sa pracuje v estetickom prostredí. Príjemné materiály a vzhľad kancelárskej stoličky vás pozitívne naladia. Zlepšia tiež vaše sústredenie. Na trhu nájdete kancelárske stoličky čalúnené kvalitnými textíliami, kožou aj ekokožou. Čo sa farieb týka, vyberajte podľa štýlu zariadenia kancelárie. Môžete použiť odtieň podobný farbám kancelárie alebo vybrať kontrastnú farbu. Napríklad červenú, modrú alebo zelenú. Modernými farbami sú aj fialová a limetka.

Nábytok na recepciu

Nábytok na recepcii v mnohom napovie o úrovni firmy, ubytovacieho zariadenia či spoločenskej a oddychovej zóny. Pri jeho výbere je preto dôležité siahnuť po kvalite a peknom dizajne. Stabilita, pevnosť a použité materiály sú dôležité aj kvôli zaťaženiu nábytku na recepcii. Návštevnícke kreslá by mali byť pohodlné. Mali by doslova vyzývať k oddychu a relaxu. Vďaka tomu sa vaši hostia u vás budú vždy cítiť príjemne aj pri dlhšom čakaní. Recepčné kreslá nájdete na trhu v mnohých farbách a dizajnoch. Vyberajte čalúnenie odolné voči oteru. Nemusíte si vybrať len jednomiestne recepčné kreslá. Veľmi pekne pôsobia aj recepčné pohovky.

Publikované: 20. 12. 2018

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová