Polystyrén v interiéri? Spoznajte jeho najväčšie výhody

Už vieme, že polystyrén je mimoriadne všestranný materiál, no hoci je dobre známy pre svoje obalové kvality v potravinárskom, dopravnom a stavebnom sektore, má svoje výhody aj v interiérovom dizajne.

Poďme sa spoločne o tom presvedčiť.

​Polystyrén je vysoko prispôsobivý

Kvalitný expandovaný polystyrén je možné vyrobiť na akúkoľvek požadovanú veľkosť a tvar, ponúka veľký objem a ľahko sa tvaruje tak, aby zodpovedal neobvyklým obrysom. Je ľahký a pevný, takže odoláva tlaku predmetov nesúcich váhu a potenciálnemu poškodeniu.

Stavebný priemysel a teraz aj sektor interiérového dizajnu používa polystyrén ako alternatívu k tradičným stavebným materiálom, akými sú omietka, cement a drevo.

Polystyrén, ktorý je často tvarovaný tak, aby sa spojil so stenami a stropmi na vytvorenie jedinečných vnútorných profilov alebo sa používa na vytváranie vnútorných stĺpov, oblúkov alebo klenieb, môže ponúknuť obrovské úspory na stavebných materiáloch! Jeho inštalácia je aj s pomocou pevných CD profilov oveľa rýchlejšia, čím sa skracuje čas projektu.

Dekoratívne steny potiahnuté vzorovaným polystyrénom a následne natreté alebo skrášlené vytvárajú príjemnú kulisu, priečku miestnosti alebo inovatívny spôsob, ako okoreniť charakter miestnosti.

​Ekologické vlastnosti polystyrénu

Napriek tomu, že ho mnohí považujú za umelý materiál, je v mnohých smeroch ekologický. Polystyrén je recyklovateľný a má vodotesné vlastnosti, vďaka čomu je ideálny na použitie v starších budovách vystavených vlhkým podmienkam. Vytvorením bariéry proti kyslíku a parám sú polystyrénové konštrukcie bezpečné pred znehodnotením.

Jeho vysoký tepelný výkon pomáha chrániť pred studeným prievanom a napriek tomu, že obsahuje 98 % vzduchu, polystyrén je odolný a ponúka vynikajúcu odolnosť proti nebezpečným chemikáliám.

Ak teda zvažujete zmeniť, rekonštruovať alebo vylepšiť vlastnosti interiéru, s týmto materiálom to bude najmenší problém. Jednoducho sa s ním pracuje, je cenovo dostupný a má výhody, ktoré v dnešnej dobe určite oceníte.

Publikované: 26. 08. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová