Trio tipov, ako vniesť šmrnc do vašej milovanej obývacej izby

Dnešné nároky na obývaciu izbu sú vysoké. Obývačka bola vždy tradične centrom bytu či domu, pretože ide o miesto, kde trávite väčšinu času so svojou rodinou a využívate ho na najrôznejšie veci - či už je to večer s priateľmi, pohodlné posedenie s rodinou alebo len relaxácia či čítanie. Aj tento komfort stojí nielen veľa peňazí, ale aj námahy.

Aby sme vám ju ale uľahčili, máme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ktoré by mali pomôcť vniesť do vašej obývačky šmrnc bez najmenších problémov.

​Základom pohodlia a krásy v každej miestnosti je správne usporiadanie nábytku

Aby vaša obývačka nakoniec vyzerala krásne, mali by ste vedieť, ako vhodne skombinovať všetok nábytok a správne ho v obývačke rozmiestniť.

Všetci asi vieme, že k základnému vybaveniu väčšiny obytných miestností patrí pohodlný sedací nábytok. Ten ale nemusí nutne stáť pri stene ako obvykle, ale v priestore. Takéto usporiadanie sedačky a moderného nábytku z Bratislavy možno často využiť aj ako elegantné priečky.

Ústredný bod pohovky, kresla, koberca a príručného stolíka vyzerá lákavo a urobí z vašej obývačky miesto, kde sa budete cítiť dobre. Ale pozor, pri zariaďovaní dbajte na to, aby sa všetky okná a dvere dali bez problémov otvárať a zatvárať. Prísun čerstvého vzduchu je pre komfort v tejto izbe predsa dôležitý tiež.

​Vaša obývačka potrebuje centrum

Najmä v obývačke je uvítacie centrum veľmi dôležité, keďže je hlavným miestom stretávania sa rodiny či hostí. V obývačke trávime veľmi odlišný čas, no toho voľného asi najviac. Jednotlivé plochy by preto mali byť od seba vizuálne aj priestorovo oddelené a zároveň tvoriť harmonický celok.

Pozornosť zaujme veľká luxusná kožená sedačka v kombinácii s kreslom, ktorá poskytuje nielen dostatok priestoru pre rodinu, ale môže slúžiť aj ako priestor na uvítanie hostí. Pridajte moderné podlahové vankúše a malé voľne stojace bočné stolíky a atmosféra vo vašej izbe bude dokonalá.

​Farby prinášajú do priestoru potrebnú pestrosť

Ak chcete obývačku s jednotnými farbami, mala by byť vytvorená konzistentná farebná schéma. V ideálnom prípade by vo farebnej schéme mali dominovať dve až tri hlavné farby, ktoré sa opakujú v celej miestnosti.

Z tohto pohľadu si treba uvedomiť, že základný kameň dodáva priestoru farba steny a podlahy. Je však na vás, akým farebným smerom sa vydáte. Preferujete pokojné tóny alebo vo vašej obývačke nemôžu chýbať pestré farby? Rozhodujúcu úlohu s ohľadom na farbu steny však zohráva veľkosť miestnosti.

Tmavé farby sú vhodnejšie do väčších miestností alebo do jednotlivých priestorov, zatiaľ čo svetlejšie pastelové odtiene majú tendenciu dotvárať scénu v menších miestnostiach. Akcenty najlepšie dopĺňajú zladené dekorácie a bytové doplnky, ako sú koberčeky, vankúše a obrázky. Tie poskytujú vizuálne spojenie a útulnosť.

Môžete to s nimi a všetkými vyššie spomenutými radami vyskúšať a komfort obývacej izby si užívať.

Publikované: 29. 06. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová