Ako nájsť v priestore viac miesta?

Nie každý si môže dovoliť žiť v kaštieli. Preto je dôležité mať nápady, ako maximalizovať svoj priestor a vytvoriť v ňom dobré skladovacie priestory. Ak ste nad tým premýšľali a hľadáte spôsoby, ako maximalizovať priestor v malom dome, máme pre vás niekoľko rád, ktoré vám môžu pomôcť. Jedna rada predtým, ako začneme znie. Ak je váš dom alebo byt naozaj malý, nemôžete sa až tak celkom vyhnúť veľkému zhluku predmetov a nábytku. Uistite sa, že máte v interiéri dostatok čerstvého vzduchu a udržiavate vnútornú teplotu na pohodlnej úrovni. To vám potom pomôže vnímať priestor oveľa pozitívnejšie.

Otvorte vchod

Vstup je prvým miestom vo vašej domácnosti, ktorý víta hostí a vytvára prvý dojem o celej vašej rodine. Zabudnite preto na káble a neupratané veci. Mal by to byť priestor na rýchle manévrovanie. Maximalizujte jeho využitie umiestnením šikovných výsuvných zásuviek a lavice, ktorá má v sebe zabudovaný skladovací systém.

Využite holé steny

Využitie priestoru na stene je vynikajúci spôsob, ako maximalizovať priestor vo vašej domácnosti. Keď necháte steny nevyužité, váš dom vyzerá neatraktívne, matne a nudne. Ak si nie ste istí, čo v takomto prípade robiť, môžete sa pohrať s farbami, začleniť do priestoru police alebo pripevniť na stenu aj spotrebiče. Možností je naozaj veľa a moderné závesné systémy vám to uľahčia.

Stavte na minimalizmus

Charakterizujú ho najmä jednoduché línie a čisté neutrálne svetlé farby moderného nábytku. Ten môžete doplniť originálnym kovaním na nábytok a oživiť celý dizajn priestoru bez veľkej námahy. Menej je niekedy viac a v malom priestore to platí dvojnásobne, preto ho zbytočne množstvom drobných dekoratívnych prvkov nezaplňujte. Dajte si pozor aj na neporiadok, ktorý spôsobí chaos aj vo vašej hlave a ovplyvní tak celú vašu náladu.

Publikované: 30. 06. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová