Maličkosti, ktoré dokážu zútulniť váš domov

Jeseň je vo vzduchu! To znamená, , že je čas, aby ste preniesli svoj domov do novej sezóny. Jeseň je ročné obdobie, ktorého sa nemôžeme nabažiť kvôli všetkým krásnym farbám, ktorými hrá, pohodliu a zábave, ktorú prináša. Váš domov je ideálnym miestom na privítanie jesene. Útulné látky, teplé, zemité tóny, vintage kúsky a súkromné kútiky preberajú scénu jesenného dizajnu. Pozrite sa na tipy, ako si na jeseň zútulniť domácnosť. Uvarte si varené víno, zoberte si deku a nechajte sa inšpirovať.

Vankúše a hrnčeky

Stále hovoríme o tom, aké ľahké je vdýchnuť nový život do vašej miestnosti jednoduchým pohodením vankúšov na pohovku. Vankúše vyrobené z príjemných tkanín a v pekných farbách môžu vášmu priestoru poskytnúť úplne iný pocit. Neexistuje nič útulnejšie ako prikrývky a vankúše z umelej kožušiny pohodené na gauči a stoličkách. Na jeseň by ste mali ľahké, letné vankúše vymeniť za ťažšie a bohatšie textúry, ako sú macrame a zamat, a vrstviť ich na pohovky, stoličky a postele. Čo je v zime lepšie ako sadnúť si pri dobrom filme, v ruke stískať obľúbený hrnček na čaj a vychutnávať si ničnerobenie? Aj hrnčeky môžete striedať podľa sezóny a na jeseň si vyberať tie v zemitých tónoch a na zimu zas s vianočnými motívmi či zobrazením zasneženej krajiny.

Prikrývky

Hneď ako sa počasie ochladí, vyhrabeme zo skríň prikrývky a prehodíme ich cez pohovky a stoličky, aby sme zahriali naše obývačky. Okrem toho, že nás deky a prehozy udržia v teple, sú dokonalým spôsobom, ako rozžiariť unavenú pohovku a vnášajú do priestoru okamžitú farbu a vzor. Prikrývky bývajú často ležérne pohodené na gaučoch a stoličkách. Tiež vytvorenie špeciálneho kúta niekde vo vašom dome vám môže priniesť radosť, na ktorú ste ani nepomysleli! Napríklad si môžete vytvoriť príjemné sedenie pri okne vďaka veľkým vankúšom a akcentovým kúskom ako sú tkané pufy, ktoré vám poskytnú ideálne miesto na posedenie s dobrou knihou. Deky do obývačky tak zohrávajú v našich domácnostiach kľúčovú úlohu v jesenných a zimných mesiacoch.

Pridajte teplé osvetlenie

Účinok skvelého osvetlenia sa často prehliada. Stolné žiarovky zjemňujú atmosféru v miestnosti, čím sa stávajú teplejšími a príjemnejšími. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, vyberajte si LED žiarovky s teplými tónmi a rôzne typy tienidiel na rozptýlenie svetla.

Teplo pod nohami

Chladné noci znamenajú studené podlahy a zatiaľ čo dobré papuče môžu udržať vaše nohy v teple, koberce sú perfektným zimným spoločníkom. Veľké koberce sú ideálne na dodanie tepla do jedálne, obývačky a spálne, ale nezabudnite ani na domácu kanceláriu či vstupnú chodbu. Koberce poskytujú príležitosť vrstviť textúry pre ešte príjemnejší vzhľad.

Publikované: 22. 10. 2021 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová