Postele z masívu pre kráľovský spánok: Aké sú ich prednosti

Posteľ sa v dnešnom svete dizajnérov stala skôr akýmsi bytovým doplnkom, než obyčajným miestom určeným k odpočinku. Avšak ani v tomto prípade nemusí platiť staré, známe pravidlo \"Pre krásu sa trpí\". Dnešné postele z masívu majú totiž hneď niekoľko výhod, či už ide o praktickosť, pohodlnosť alebo ich vizuálnu stránku. Podľa akých pravidiel by sme si teda mali vyberať postele, či bytové doplnky, aby mali všetky tieto výhody?

Praktickosť postele z masívu

Ak už ste alebo nie ste ten typ človeka, ktorý pri zariaďovaní svojho interiéru pozerá hlavne na cenu, s doplnkom v podobe masívneho nábytku, ako napríklad posteľ, komoda či dokonca okná určite ušetríte. Predstavte si spálňu, uprostred ktorej sa nachádza mohutná, masívna posteľ. Samotné postele z masívu v sebe skrývajú nádhernú výhodu a síce, že v miestnosti vyplní väčšinu jej priestoru. Ich okolie teda stačí už len doladiť pár jemnými doplnky a voilà, majstrovské dielo je hotovo! Takto samotná izba, aj keď obsahuje len pár kusov nábytku, nepôsobí prázdno, ale naopak elegantne a minimalisticky vďaka unikátnemu vzhľadu postele. Túto teóriu \"masívnosti\" však môžeme použiť na ktorýkoľvek kus väčšieho nábytku. Výsledný vzorec po zavedení našej teórie do praxe by teda znel následne: Jeden kus masívneho nábytku sa rovná minimálnemu počtu doplnkov v jeho okolí.

Pohodlnosť nad zlato

Výhodou masívnych postelí je ich rozprávková pohodlnosť, ktorú vám dokážu ponúknuť. Spomínaná pohodlnosť prichádza hneď v niekoľkých formách. Prvý z nich je veľkosť. Teda stála záruka toho, že aj v prípade nečakaného hosťa vedľa vás, budete mať obaja kopec miesta a nerušený spánok po celú noc. Druhou formou je samozrejme kvalita týchto krásnych, masívnych zázrakov v podobe dlhej životnosti. Tretí a zároveň posledný výhodou je diskrétnosť. Práve tieto postele z masívu zostanú zaručene najtichším kúskom nábytku vo vašej domácnosti aj po rokoch používania.

Okom dizajnéra alebo na druhu a farbe materiálu záleží

Nemalo by sa zabúdať na to, že vizuálna stránka vašej postele z masívu by mala samozrejme ladiť so svojím okolím a štýlom, v ktorom je interiér zariadený. Avšak jedno je stále isté, či sa rozhodnete pre buk, dub alebo borovicu, svetlú alebo tmavú farbu, matný alebo lesklý vzhľad, drevo vždy bolo, je a bude v móde!

Publikované: 31. 01. 2018

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová