Ako zariadiť nadčasovú kúpeľňu v malom priestore?

Zariaďovanie kúpeľne môže byť celkom fuška, najmä ak ju chcete mať praktickú a nadčasovú. Slúžiť by vám mala dlhé roky, preto si treba dobre zvážiť každý prvok. Poradíme vám, ako vybrať kúpeľňový nábytok a nezabudli sme ani na farbu obkladov.

Neutrálne farby budú vždy v móde

Akú farbu by mal mať obklad kúpeľne? Sledovať aktuálne trendy je v poriadku, ak ale chcete nadčasovú kúpeľňu, mali by ste staviť na neutrálne farby. Biela, béžová, sivá alebo čierna budú jednoznačne obľúbené aj o 20 rokov. Medzi nesmrteľné kombinácie patrí čiernobiela, použiť môžete tiež dva rôzne odtiene sivej. Pri výbere farieb stavte na dve farby, ktoré budú tvoriť základ, teda farbu obkladov a podlahy. Kontrast pre oživenie miestnosti môžete docieliť výraznejšou farbou doplnkov ako sú zrkadlový rám, štýlový kúpeľňový nábytok, koberček a iné. Ak si zvolíte ako hlavnú farbu béžovú, skrinky pod umývadlo môžu byť pokojne biele alebo drevené, resp. v imitácii dreva. Nábytok s lamina a MDF dosiek vám dáva veľa dizajnových možností, vrátane imitácie dreva. Drevo tiež určite patrí k univerzálnym motívom, ktoré sa dajú kombinovať s akoukoľvek farbou. Staviť môžete aj na bambusové doplnky, napríklad stojan na zubné kefky alebo misku na mydlo.

Myslite prakticky

Kúpeľňa patrí k najexponovanejším miestnostiam v dome, takže by mala byť praktická a funkčná. Malo by v nej byť dosť úložného priestoru, poskytovať komfort a tiež sa jednoducho udržiavať. Kým začnete so zariaďovaním, mali by ste vedieť, koľko ľudí ju bude využívať. Potrebné je zvážiť aj to, či v nej budete mať práčku alebo bude slúžiť iba na očistu tela a relax vo vani. Skrinky pod umývadlo či úzke závesné skrinky na stenu poskytujú dosť priestoru na uloženie všetkého potrebného, ale nezaberajú veľa miesta. Oceníte ich aj pri upratovaní podlahy. Pri viacpočetnej domácnosti stojí za zváženie tiež osadenie dvoch umývadiel.

Publikované: 15. 12. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová