Bezpečnosť domu: Tipy a triky, ako bojovať proti zlodejom

Zlodeji sa často správajú prefíkane a vždy vymýšľajú nové triky, ako sa dostať k cudziemu majetku. O to lepšie je, ak vás a váš domov pred touto hrozbou chráni moderná technológia inteligentnej budovy. Predstavte si, že prídete domov z dovolenky alebo koncertu neskoro večer a zistíte, že sa vám niekto vlámal do domu. Najmä v tmavom období dochádza k častejšiemu vlámaniu do súkromných domov a bytov. Okrem materiálnych škôd ste vystrašení a frustrovaní.

Ako tomu predísť?

Potrebujete kvalitný bezpečnostný systém.

​Mechanická ochrana proti vlámaniu

Ako prvý krok by mali byť domy vždy zabezpečené mechanickými ochrannými zariadeniami, aby sa votrelcom sťažilo otvorenie dverí a okien. K mechanickej ochrane patria napríklad manuálne zábrany ako bezpečnostné zámky, závory dverí alebo zamknuté okná.

Nespoliehajte sa len na ochranu pred vlámaním na vchodových dverách, ale zvážte všetky miesta, kde by sa páchatelia mohli dostať do domu.

​Elektrická zabezpečovacia signalizácia

Okrem mechanických zariadení, ktoré sťažujú prístup do domu alebo bytu, sú tu aj senzory, ktoré spustia poplach, napríklad pri rozbití okennej tabule. Vonkajšia siréna v prípade núdze upozorní okolie, zatiaľ čo vnútorná siréna zabezpečí, aby ste poplach počuli čo najrýchlejšie.

Inštalácia takejto profesionálnej elektrickej zabezpečovacej signalizácie vám nezaberie veľa času a postará sa o bezpečnosť interiéru bez najmenších problémov.

​Kvalitný kamerový systém

Vecí, ktoré musíme mať dnes na starosti je naozaj veľa. Mať však pod drobnohľadom každý jeden detail, nie je možné. Moderné a kvalitné kamerové systémy sa o vás v tomto smere bez problémov postarajú.

Mnohé z nich vám ponúkajú individuálne prispôsobené a nákladovo efektívne riešenia video sledovania, vďaka ktorým sa môžete spoľahnúť na kompletnú ochranu majetku a objektu. Špičkové funkcie z týchto systémov robia spoľahlivú a výkonnú chrbticu vášho bezpečnostného konceptu. Tak si ich zaobstarajte a máte po starostiach.

Publikované: 27. 02. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová