Ako si vybrať tvar koberca pre rôzne miestnosti

Pri výbere koberca sú hlavnými kritériami veľkosť, tvar, výška vlasu, materiál a dizajn. Dizajnéri si vyberajú rôzne typy podlahových krytín pre miestnosti rôznych veľkostí a účelov, pričom zohľadňujú funkčnosť, zónovanie a bezpečnosť.

Obdĺžnikové koberce

Väčšina obdĺžnikových kobercov vypĺňa až 80 % miestnosti; bezpečná a vizuálne optimálna vzdialenosť od steny je 40-60 cm.Ideálny pomer strán je 1 až 0,62. Veľké koberce sú podkladom pre nábytok a interiérové ​​predmety, zvýrazňujú hosťovskú zónu s pohovkami a kreslami, zasadaciu miestnosť v kanceláriách a herný priestor v detskej izbe. V našom katalógu je 22 kolekcií moderných kobercov, detských, vintage, akrylových kobercov akejkoľvek farby a vzoru.

Dlhé obdĺžnikové koberce

Úzke koberce sú opäť v móde a sú nevyhnutne ozdobou chodby:

- vintage verzia VALENCIA zo sisalu a polypropylénu dokonale dopĺňa priestor pri krbe, vysokém zrkadle, konzole, šatníku;

- monochromatické úzke cestičky z kolekcie FANSY so skrytými Cut&Loop slučkami z polypropylénovej priadze Frisé tvoria kompaktný jedálenský kút pre dvoch s obdĺžnikovým stolom v kuchyni či štúdiu, alebo relaxačný priestor na terase.

Štvorcové koberce

Rovnostranná možnosť dáva priestoru strohosť a osobitnú, akademicky dôležitú atmosféru. Štvorcový tvar je ideálny pre domáce a kancelárske knižnice, miestnosti so zbierkami, šachové kútiky. V kancelárii šéfa štvorcový koberec pod pracovným stolom bez zbytočných slov zdôrazňuje vysoký status majiteľa.

Okrúhle koberce

Obľúbenou metódou zónovania priestoru je okrúhly koberec na podlahe alebo ako druhá vrstva na veľkom koberci vo flexibilných kanceláriách, škôlkach, kozmetických salónoch, oddychových miestnostiach, budoároch. Aktuálne textúry a vzory v kolekciách NOA, SOFTSHINE, SANTORINI, FOCUS – harmonická kombinácia pastelových odtieňov, monochromatický reliéfny vzor, ​​etnické motívy.

Veľký kobercový kruh dokonale dopĺňa mäkké polkruhové nábytkové zostavy pohoviek a kresiel s okrúhlym konferenčným stolíkom v strede. Požadovaný priemer koberca si zákazníci vyberú v produktovej karte nášho katalógu.

Fantasy forma

Dekoratívny výber oddychovej zóny v spálni alebo klube, fit priestoru v butiku, čakárne v salóne krásy alebo hotelovej hale. Detská kolekcia BUBBLE imituje tvar obláčika. V kolekcii RODEO umelá kožušina v eko štýle imituje zvieracie kože do interiérov v etnickom, gotickom, poľovníckom alebo vidieckom štýle. Vysoký vlas rúna je na dotyk príjemný, na takomto koberci sa príjemne odpočíva na podlahe pri krbe.

Publikované: 08. 08. 2023

Kategória: Interiér

Autor: Jindřich Tesařík