Drevo a jeho pôsobenie v interiéri

Napriek tomu, že sa pokrok rýchlo posúva dopredu, ľudia sa stále snažia pre zdobenie miestností vyberať prírodné materiály. Najobľúbenejšie je v tomto smere nikdy nestarnúce drevo a jeho rôzne ikonické spracovanie. Používa sa na výrobu nábytku, dverí, okenných rámov, rôznych doplnkov a obkladu. Vytvára sa ním dokonalý dizajn, ktorého ojedinelé prvky pôsobia na naše zmysli pozitívne. A niečo podobné dokáže aj tatranský profil.

Krása tatranského obkladu, ktorú si zamilujete

Pri spomenutí dreva v interiéri sú prvými združeniami najmä nábytok a podlaha. Niektoré domy sa stále stavajú čisto len z dreva, no veľmi obľúbený je aj moderný tatranský obklad, o ktorého vlastnostiach a estetike v interiéri, ale aj exteriéri sa teraz môžete presvedčiť aj vy. Drevo sa dá použiť úplne v každej jednej miestnosti. A dokonca aj v kúpeľni, kde je dnes výnimočne elegantným doplnkom. Pri správnom spracovaní a ošetrení jeho povrchu to nie je predsa žiadny problém.

Vytvára jednoduché kombinácie

Ako obklad, alebo vo forme výzdoby, sa dá tento materiál veľmi dobre využiť naozaj všade, pretože sa úspešne kombinuje s inými prvkami, napríklad s:
  • kožou;
  • kovom;
  • sklom;
  • a kameňom.
Klasická alebo štýlová dlážkovica má aj v súčasnom interiéri svoje opodstatnenie, význam a slovo. Poskytuje vysoký spoločenský status kuchyni alebo luxusnej obývacej izbe či predsieni. Neexistujú tu žiadne jednoliate vzory a farby, vždy ide o neobvyklé doplnky a originálny dizajn, pretože drevo v podobe takto spracovaného obkladu má svoje nezameniteľné čaro a rukopis. K tomu všetkému už len jednoducho doplníte textílie a iné drobné dekorácie. Základom a dominantou celého priestoru bude jeden nádherný tatranský profil, ktorého súčasné prevedenie vyráža dych.

Publikované: 28. 02. 2019

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová