Zlato pre váš interiér? To je travertínový obklad

Ak ste sa niekedy rozhodovali o tom, čo by vášmu interiéru pomohlo k dokonalosti, máme pre vás jeden unikátny tip. Stačí, aby ste sa oboznámili s vlastnosťami prírodného obkladu, ktorý premení váš domov na luxusné sídlo. Bude to ako zlatý šperk na vašom krku, naozaj luxusný a vkusný doplnok interiéru, ktorého predstavenie práve začína. Tento prírodný materiál má mnoho pozitívnych a jedinečných vlastností, z ktorých hlavnými sú: odolnosť proti opotrebovaniu, jednoduché rezanie, odolnosť voči zmenám teploty, nízka hmotnosť, odolnosť proti vlhkosti, mrazuvzdornosť, porézna štruktúra, vynikajúce tepelné a zvukové izolačné vlastnosti, dlhá životnosť, dostupné náklady a ekologický smer šetrného materiálu. Moderný travertínový obklad má ale omnoho viac výhod, s ktorými vás ešte oboznámime.

Vlastnosti, ktoré využijete všade

Rozsah použitia travertínu v stavebníctve je tak široké, že niekedy sa zdá, že veľký počet druhov výrobkov je vyrobených práve iba z tohto prírodného materiálu: dekorácie dverových a okenných otvorov, vkusná travertínová dlažba, okenné parapety, vázy a sochy, platne; barové pulty, schody a oveľa viac.

To všetko môžete mať aj u vás doma

Kvalita prírodného materiálu, sa ako vidíte uplatňuje v akýchkoľvek výrobkoch a doplnkoch interiéru ale aj exteriéru. Travertín je ľahko spracovateľný, leštený a rezaný. Vysoká mrazuvzdornosť kameňa umožňuje jeho využitie nielen na interiérovú výzdobu priestorov, ale aj na vonkajšie použitie. Podlahy sú najčastejšie vyrobené z tmavých dosiek a sú odolnejšie voči treniu.

Bezkonkurenčná podlahová krytina

Vynikajúce fyzikálne a technické vlastnosti travertínových dlaždíc umožňujú ich aplikáciu za akýchkoľvek klimatických podmienok. Ľahká hmotnosť obloženia týmto materiálom výrazne zjednodušuje celú inštaláciu. Najvyššia odolnosť voči opotrebovaniu robí z travertínu bezkonkurenčnú podlahovú krytinu. Neostáva vám teda nič iné, len sa presvedčiť o jeho výhodách priamo u vás doma.

Publikované: 26. 02. 2018

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová