Sú plechové záhradné domčeky lepšou voľbou ako drevené?

Plec

Drevené záhradné domčeky – čo obnáša ich kúpa?

Medzi výhody drevených záhradných domčekov patria ich dobré izolačné vlastnosti, trvanlivosť a odolnosť voči chemickým látkam. Drevo ako prírodný materiál dobre splýva s okolím záhrady. Záhradné domčeky vyrobené z tohto materiálu môžu spolu s ďalšími krajinnými prvkami vytvoriť zaujímavú kompozíciu. Drevené záhradné domčeky však nie sú bez nevýhod.

Aby si drevo udržalo svoj vzhľad dlhé roky, je potrebná pravidelná údržba. Inými slovami, pri výbere dreveného záhradného domčeka treba pamätať na jeho impregnáciu – systematické natieranie konštrukcie napríklad olejom na drevo. V opačnom prípade môže drevo začať absorbovať vlhkosť, v dôsledku čoho začne hniť.

Kedy sú plechové záhradné domčeky najlepšou voľbou?

Plechové záhradné domčeky sú vynikajúcou alternativou k tradičným dreveným konštrukciám. Sú vyrobené z plechu, ktorý zaručuje odolnosť a poskytuje účinnú ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a prípadnými votrelcami v podobe hlodavcov. V prospech plechových záhradných domčekov však nepôsobí len pevnosť a stabilita konštrukcie.

Plechové záhradné domčeky - https://plechovegaraze-stalmex.sk/ - 4 dôvody, prečo by ste si ich mali vybrať:

1. Záhradné domčeky, ktoré sú vyrobené z plechu, sú lacnejšie ako drevené záhradné domčeky. Pre mnohých zákazníkov je to veľmi dôležité.

2. Plechové záhradné domčeky sa dajú ľahko udržiavať v čistote. Konštrukciu stačí umyť nízkotlakovým čističom - wapkou.

3. Plechové záhradné domčeky sú dostupné v mnohých rozmeroch – na trhu nájdete modely s rôznymi šírkami, dĺžkami alebo výškami. To znamená, že každý si môže nájsť konštrukciu vhodnú pre svoj pozemok alebo záhradu.

4. Odolnosť voči poveternostným vplyvom. Plechové záhradné domčeky sú odolné voči dažďu aj slnečnému žiareniu.

Prečo by ste si mali vybrať plechový záhradný domček?

Výrobcovia plechových záhradných domčekov dbajú na estetiku. Ak sa vám nepáči domček v štandardnej farbe, t. j. pozinkovaný plech, môžete si vybrať farebný variant z palety RAL, alebo BTX. To však nie je všetko – výrobcovia ponúkajú aj plechové domčeky v imitácii dreva. Ide o atraktivny kompromis z pohľadu tých, ktorí na jednej strane oceňujú odolnosť plechu a na druhej strane majú radi estetické a s prírodou súvisiace riešenia.

Publikované: 26. 02. 2024 / Aktualizované: 28. 02. 2024

Kategória: Praktické tipy

Autor: Adéla Dohnálková