Prečo si zaobstarať klimatizáciu? Výhody sú zrejmé!

Prečo by ste si mali zaobstarať klimatizačnú jednotku, napríklad aj mobilnú variantu klimatizácie (viz https://klimatizace.zde.cz/mobilni-klimatizace)? Dôvodov je hneď niekoľko. Napríklad preto, že si doma počas horúcich letných dní nebudete pripadať ako v pekle. Klimatizácia vytvorí ideálne mikroklímu, v ktorom sa vám bude vegetovať oveľa lepšie. Moderné zariadenie toho vie oveľa viac - podrobnosti vám prezradíme v tomto článku.

Reguláciou teploty to len začína

Klimatizácia má za úlohu regulovať teplotu tak, aby bola príjemná. Okrem ochladzovanie počas letných horúčav dokáže udržať stálu vlhkosť, čo ocenia predovšetkým alergici. Vďaka klimatizácii je vzduch priebežne obmieňaný a filtrovaný, s čím úzko súvisí jeho kvalita. Účinné filtre zo vzduchu odstráni prach, alergény, plesne a často aj ďalšie škodliviny. Tip: Klimatizácia je jedna z možností, ako zlepšiť teplotu v kancelárii. A pozor, klimatizáciu využijete celoročne, teda aj v zime, pretože vie ekonomicky kúriť. To napríklad ventilátory (a dokonca ani populárne ventilátory UFO) nedokážu.

Nástenná a mobilné varianta

Klimatizácia možno rozdeliť podľa rôznych kritérií. Zvyčajne na nástenné a mobilné. Stacionárne čiže nástenná klimatizácia sa obvykle skladá zo vnútornej a vonkajšej jednotky. Moderné typy ponúka pomerne jednoduchú a bezproblémovú inštaláciu. Navyše sú k dostaniu za dostupnú cenu, sú bezúdržbové a ľahko sa ovládajú. Predstavujú ideálnu voľbu do domu či kancelárie. Veľkou výhodou mobilné klimatizácie je mobilita. Zariadenie je možné jednoducho preniesť kamkoľvek a okamžite spustiť. Inštalácia nevyžaduje stavebné úpravy, čo príde vhod každému, kto býva v prenájme alebo vlastný byt v historickom objekte. K typickým nevýhodám mobilná klimatizácia patrí väčšia hlučnosť oproti nástenné verzii. Či už si nakoniec vyberiete nástennú alebo mobilné klimatizáciu, jedno je isté. Úroveň vášho bývania pôjde zase o niečo vyššie. S výberom vám ochotne poradia kvalifikovaní predajcovia zo špecializovaného e-shopu klimatizace.zde.cz, kde nájdete široké spektrum kvalitných výrobkov za príjemné ceny. Spoločnosť eprofi.cz s.r.o. prevádzkuje aj ďalšie e-shopy, v ktorých zoženiete napríklad elektrocentrály (http://www.profi-elektrocentraly.cz/), vibračné dosky a ubíjačky, stavebné miešačky (http://www.stavebni-michacky.com/) a ďalšie sortiment.

Publikované: 25. 05. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová