Netradičné maznáčikovia, ktorí sa zaobídu bez vašej prítomnosti. Kúpte si domov nenáročnú spoločnosť

Kým niekto hľadá domáceho maznáčika, ktorý by vyplnil jeho voľné chvíle, iný túži len po nenáročné spoločnosti, aby doma skrátka nebol sám. A aj keď by to mohlo vyzerať tak, že žiadny taký maznáčik neexistuje, nenechajte sa mýliť. Nie všetky zvieratá sa rovnajú svojou náročnosťou psovi alebo mačke. Existujú taká, ktorá nestresuje, keď sa im nevenujete. Naopak to oceňujú. Hovoríme o terárijných zvieratách, ktorá stačí umiestniť do pripraveného terária zloženého z hliníkových profilov stavebnice Aluhobby.

Chameleóni si žijú vlastným životom

Aj keď sme národom psíčkarov a kočkomilů, nie všetci majú na tieto štvornohých parťákov práve čas. Aj preto pátrajú po menej náročnom tvorovi, ktorý by im robil milú spoločnosť, keď sa večer budú pozerať napríklad na televíziu. Jedným z horúcich kandidátov je chameleón, ktorého môžete poznať ako majstra prevlekov a akrobacie. Chameleon je svojmu životu nepotrebuje veľa, žije si svojím vlastným životom. Dokonca ho vaša nadmerná pozornosť môže vyvádzať z miery. Avšak už pri jeho pozorovaní sa skvele pobavíte, tým si môžete byť istí.

Nebojte sa hadov, sú to pohodármi

Ak vám neučaroval zelený chameleón, ktorý však dokáže meniť svoju farbu treba vtedy, keď sa cítia v nebezpečenstve, možno vás očarí iní tvorovia. Tí však budí hrôzu a rešpekt. Hovoríme o hadoch, čo sú zvieratá, ktoré sú v skutočnosti veľkými pohodármi. Je však pravdou, že sa hadov ľudia boja. Možno za to môže to, že nemá srsť. To by však mohli oceniť alergici a astmatici, ktorí by tak neprokýchali noc. Pokiaľ s chovom hadov začínate, mali by ste svoju pozornosť upnúť hlavne na škrtiča, nie jedovaté hady. Je to bezpečnejšie. Na tom sa napokon zhodujú aj skúsení chovatelia, ktorí odporúčajú napríklad niektorý druh užovky. Najlepšou voľbou pre začiatočníkov je vraj užovka červená, ktorá zdatne zvláda aj začiatočnícke chyby v manipulácii s ňou.

Publikované: 27. 01. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová