Užitočné rady, ktoré pomôžu pri zariaďovaní vašej obývačky

Kúpili ste si nové bývanie a práve plánujete zariaďovať obývaciu izbu? Skôr, ako si pôjdete obzrieť nový nábytok a doplnky do obývačky, prezradíme vám pár originálnych nápadov, ktorými by ste sa mohli inšpirovať práve pri zariaďovaní tejto miestnosti.

Drevený obklad za obývacou stenou? A prečo nie!

Ak milujete prírodu, čo viac by ste si mohli priať, ako priniesť si kúsok prírody aj do obývačky – do spoločenskej miestnosti, kde budete prijímať každú návštevu? Ak chcete priestor za obývacou stenou skrášliť a trošku oživiť, nudné farby nahraďte kvalitným dreveným obkladom – najideálnejšie tatranským profilom. Ak si z ponuky tatranských profilov nevyberiete žiaden, dve protichodné steny oživte modernými tapetami s výraznými vzormi (najideálnejšie kvetovými), ktoré dajú obývačke šmrnc. Kombinácia dreveného slovenského obkladu a kvalitnej masívnej obývacej steny je ideálnou kombináciou aj pre vás!

Kvalitné sedacie súpravy

Ak si chcete zariadiť funkčnú a modernú obývačku, odporúčame vám zvážiť výber sedacej súpravy. Vo väčšine predajní sedačiek nájdete pekné a hlavne moderné sedačky, ktoré majú pevnú konštrukciu, kvalitný poťahový materiál, dostatok úložného priestoru a poskytujú všetkým pohodlné sedenie. Tento solitér vyberajte poctivo – porovnávajte výrobcov, popýtajte sa na referencie svojich známych. Kvalitné sedačky by sa vám po prvom roku nemali vysedieť a materiál by sa nemal opotrebovať. V modernej obývačky nesmie chýbať pohodlná veľkosťou vyhovujúca sedačka, kvalitná obývacia stena (najlepšie masívna) a konferenčný stolík. Odporúčame vám zariadiť si túto miestnosť v minimalistickom štýle, ale ak sa vám páči viac štýlov, kombinujte ich. Eklektický štýl je momentálne na vzostupe! Pri výbere nábytku si dôkladne premerajte priestor a načrtnite si rozmiestnenie nábytku. Získate tak ako-takú predstavu, ako bude vaša obývačka vyzerať. Voľte minimum doplnkov a snažte sa ich kombinovať.

Publikované: 26. 04. 2018

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová