Vône do bytu robia domov

Domov rozhodne necharakterizuje iba lokalita či naše zariadenie. Domov musí voňať. Častejšie sa nám do pamäti vryje omnoho viac práve vôňa než hmotné veci. Naša čuchová pamäť je pomerne silná. V prírode je síce veľké množstvo živočíchov, s ktorých čuchom ten náš zrovnávať nemôžeme, napriek tomu ho máme pomerne slušne vyvinutý a dobre komunikuje s naším mozgom. Aj vy si pamätáte, ako voňalo obľúbené mydlo vašej mamy, či nedeľná slepačia polievka od starkej? To je presne to, o čom hovorím. Vône si dokážeme veľmi dobre zapamätať. Tie príjemné, aj tie nepríjemné. Aj preto by sme si mali dať záležať na tom, ako náš byt či dom vonia.

Ako by mal voňať náš byt?

Vymýšľate, do akých farieb odieť svoj interiér? Akú vybrať farbu steny, podlahy, nábytku a textílií? Dokonca sa to doslova snažíte doladiť do poslednej farby izbovej kvetiny? Nezabudnite však ani na vôňu. Je rovnako dôležitým detailom nášho bývania. Náš čuch časom túto vôňu potlačí a budeme ju vnímať iba v podtexte, ale pre každého návštevníka bude charakteristickou a spojí si ju s nami aj s pobytom u nás.

Bytové vône sú praktickými pomocníkmi

Vône do bytu navodzujú náladu, odbúravajú stres, ale taktiež maskujú iné nepríjemné vône. Či už je to vôňa čerstvo vymaľovaného bytu, vášho domáceho maznáčika, či trebárs pachy z kuchyne. Tieto bytové parfumy, ako sa dnes hrdo nazývajú, môžu mať rôzne podoby. Nech už sú to rôzne automaticky sa odparujúce vône, automaticky sa rozprašujúce v nastavených časových intervaloch, môže ísť tiež o náplne do rôznych aróma lámp, ale aj o vonné sviečky. Záleží vždy na nás, či chceme, aby bola vôňa trvalou súčasťou nášho bývania, alebo ju k nám chceme na návštevu pustiť iba niekedy a na krátku chvíľu. Často tieto vône radi striedame a aj to dôvod, prečo používame krátkodobé metódy prevoňania interiéru. Pre tento účel sú hitom hlavne vonné sviečky. Zaujímavý prehľad možností, ako môžu vône do bytu vypadať a súčasne fungovať, ponúka značka Millefiori.

Urobte si atmosféru s vonnou sviečkou

Vonné sviečky dodávajú bývaniu hneď dve atmosféry naraz. Jednak na nás pôsobí nádherné svetlo sviečky, vedľa toho sa však s nami nežne mazná aj nádherná vôňa. Za veľmi kvalitné sú považované vonné sviečky WoodwickPredstavujú naozaj veľmi bohatý sortiment vôní po dizajnovej stránke, aj po stránke výberu vôní. Oboje je veľmi moderné, sviečky sú bezpečné a dlho horia. Zoznámte sa aj so sviečkami Paddywax. Tieto vonné sviečky vás uhranú možnosťami, ako môže sviečka vo výsledku vypadať. Úžasné sú v keramike a v porceláne, ale taktiež v plechu. O vôňu domova sa postarajú aj ďalšie značky sviečok. Yankee Candle sú sviečky s veľkým množstvom aromatických olejov a s prírodnými extraktami. Značka je dnes najznámejším výrobcom vonných sviečok a bytových vôní na svete. Ktorúkoľvek z najznámejších značiek si vyberiete, všetky nájdete narpríklad v eshope notino.sk za fajn ceny a s rýchlym doručením až k vám domov.

Publikované: 24. 03. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová