Laminátové podlahy - trvácna a lacná alternatíva k drevenej podlahovej krytine

Laminátové podlahy sú na trhu už desiatky rokov. Sú jednoducho inštalovateľné, atraktívne a odolné. Za ten čas, čo ju poznáme, si laminátová podlaha prešla zdokonaľovacím procesom. A hoci nie je dokonalá, našla si svoju cieľovú skupinu, ktorá ju uprednostnila pred drahšími alternatívami. Prečo?

Inštalácia laminátovej podlahy je pomerne rýchla

Inštalácia laminátu je jednoduchá, zvládnete ju aj svojpomocne pomocou návodu na internete. V prípade, že si s tým neviete rady, môžete požiadať o pomoc profesionála.

Starostlivosť o laminátovú podlahu

Laminátové podlahy môžete zametať alebo vysávať a následne vytrieť navlhčeným mopom.

Laminát je odolný voči vlhkosti

Laminátová podlaha je dobrou voľbou aj do vlhkých priestorov, ako sú napríklad práčovne, kuchyne či kúpeľne. Ak sú dosky namontované tesne vedľa seba, môže laminát do určitej miery aj vode odolávať. Vodeodolný typ laminátu spoznáte podľa označenia AQUA.

Ako udržiavať laminátovú podlahu?

Na rozdiel od drevenej podlahy, ktorá môže byť jednoducho poškodená, je tá laminátová odolná voči škrabancom a zárezom. Aj samotná vrchná vrstva je chránená voči opotrebeniu. Jej tvrdý povrch je pomerne odolný voči škvrnám. V prípade, že na ňu niečo predsa len vylejete, nie je náročné podlahu vyčistiť a uviesť do pôvodného stavu.

Estetická stránka laminátovej podlahy

Laminátová podlaha takmer verne imituje vzhľad dreva, kameňa či iných prírodných materiálov. Pri drevenej podlahe vám hrozí, že v balíku objavíte aj nejaké nedokonalé kusy, ktoré je nutné buď prepracovať, alebo vyhodiť. Laminátová podlaha ale žiadne chyby neobsahuje, pretože každý kus má rovnaký vzhľad aj kvalitu. Okrem laminátových podláh môžete siahnuť aj po iných krytinách. Medzi obľúbené patria aj vinylové podlahy, ktoré sa pýšia skutočne širokou škálou dizajnov a pomernou trvácnosťou. Tak čo na hovoríte? Vyskúšate laminátovú podlahu?

Publikované: 11. 10. 2019

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Ivana Kadlecová