4 trendy, ktoré budú IN v najbližších rokoch

Interiérový dizajn sa mení, vyvíja a neustále prináša nové a nové nápady. Inšpirujte sa nadčasovými trendmi, ktoré by mali definovať nasledujúce desaťročie!

1) Bio-dizajn

Nový koncept vstúpil na scénu len nedávno a jeho cieľom je zachovať určitú úroveň prepojenia s prírodou. Hlavným motívom je integrácia prírodných prvkov do architektúry budov, čo by malo prospievať psychickému a fyzickému zdraviu ich obyvateľov. Používanie recyklovaného dreva, závesných rastlín, zelených stien či inštalácií – to sú len niektoré z trendov bio-dizajnu.

2) Nábytok z prírodných materiálov

V rámci interiérového dizajnu rastie obľuba v používaní prírodných materiálov ako ratan, prútie a podobne. Tradičný materiál sa používa na výrobu stoličiek, kobercov, ale aj osvetlenia, a ponúka zaujímavý kontrast s moderným dizajnom. Aj v tomto prípade platí, že prírodné materiály a najmä drevo sú nadčasovým momentom, ktorý si nájde uplatnenie azda vždy a všade.

3) Bucľatosť

Stoličky, konferenčné stolíky, pohovky a dokonca svietidlá či tapety – všetky tieto doplnky môžu mať objemné krivky a vzory, ktoré priestoru dodajú moderný, mladistvý a zábavný vzhľad. Tento trend praje zaobleným a rúrkovitým tvarom, ktoré môžeme vnímať napríklad pri neotenickom dizajne. Koncept je založený na definovaní hravosti, ktorú doplnky v tomto štýle môžu dodať do každého priestoru!

4) Otvorenosť

Obytné priestory sa stávajú čoraz otvorenejšími a plynulejšími, pričom trvalé oddeľovanie priestoru je na ústupe. Čoraz populárnejšími sa stávajú nápady ako zakomponovanie záclon, respektíve závesov a mobilných panelov do otvorených priestorov. Týmto štýlom je možné zatieniť jednotlivé oblasti podľa toho, ako tieto priestory využívame. Zdroj / foto: archdaily.com

Publikované: 26. 11. 2020

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová