Zútulnite si vašu spálňu a obývačku

Čaro domova dotvoríte vhodnými dekoráciami a textilnými doplnkami, ktoré dodajú miestnosti nový nádych. Textilné doplnky majú aj tú výhodu, že ich môžete čas od času meniť. Získate tak variabilitu dizajnu priestoru. Pre váš pekný domov vám prinášame tipy na dva praktické doplnky.

Oživenie pre vašu spálňu

Pre pokojný spánok je dôležitá príjemná oddychová atmosféra. Dekorácie do spálne preto voľte v tomto duchu. Mali by ladiť so zariadením miestnosti. Na stenu môžete vybrať obraz alebo zväčšenú umeleckú fotografiu. Poličky vyplníte knihami, vázou, soškami a upomienkovými predmetmi. Vyberajte veci, ktoré sa vám páčia a vyvolávajú príjemné pocity. K vytvoreniu jednotného celku prispejú textilné doplnky. Na podlahu umiestnite koberec z mäkkých materiálov. Na okná jemné záclony a dekoračné závesy. Na posteľ vyberte prehoz na posteľ. Okrem dekoračnej funkcie ochráni posteľnú bielizeň pred prachom.

Vyberáme prehozy na posteľ

Prehozy na posteľ vyberte vo farbách ladiacich so zariadením spálne. Berte ohľad na farby ale aj štýl zariadenia. Prehoz prinesie do spálne nový vzhľad. Posteľ bude vždy pekne upravená a chránená pred nečistotami. Pred kúpou prehozu na posteľ najskôr odmerajte rozmery postele. Počítajte s tým, že by mal padať po okrajoch postele 15 – 20 cm. Niektoré vzory pekne vyzerajú, aj keď sa prehoz dotýka dlážky. Pri meraní nezabudnite vziať do úvahy aj to, či sa posteľ nachádza pri stene alebo stojí voľne v miestnosti.

Prehoz na gauč

Obývačke dodajú nový šmrnc prehozy na sedacie súpravy. Vďaka prehozom na gauč vytvoríte behom chvíľky v obývacej izbe novú atmosféru. Prehozy na sedacie súpravy sú okrem toho praktickým prostriedkom na ochranu sedačky pred znečistením. Vďaka nim nebudete musieť sedačku čistiť. Prehoz na gauč jednoducho dáte dole a operiete. Na trhu je z čoho vyberať. Bohatá ponuka farieb, materiálov a vzorov uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov. Čo sa materiálu týka, odporúčame vybrať hrubší prehoz na gauč. Niektoré materiály majú tiež antialergické vlastnosti.

Publikované: 20. 12. 2018 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová