Jednoduché triky a nápady pre maximálny priestor v mini kuchyni

Malá kuchyňa je nočnou morou mnohých z nás. Avšak, aj keď je priestor svojou plochou obmedzený, vždy môžete pomocou niektorých trikov jeho kapacitu naplno a veľmi efektívne využiť.

Poďme sa spoločne na zoznam týchto trikov pozrieť.

​Skrinky na stene

Nástenná skriňa v kuchyni od podlahy až po strop vytvára poriadok. Môžu sa tam skladovať zásoby a riad, ktorý sa nepoužíva. Takto sa už aj tak tesná odkladacia a pracovná plocha nezaplní hriankovačom alebo iným zariadením a vy budete mať na prácu v malom priestore dosť miesta.

​Kuchynský drôtený program

Takmer hotové polotovary a pripravené jedlá z obchodu do zdravej domácnosti nepratia. Problémom je, že na prípravu jedla tej najvyššej kvality potrebujeme množstvo pomocníkov. V malom priestore kuchyne však nie je na ich použitie dosť miesta, preto ich treba niekde efektne uskladniť.

Na tieto príležitosti sú vhodné rôzne úložné systémy, medzi ktoré určite patrí aj moderný kuchynský drôtený program. S jeho pomocou dokážete fungovať v kuchyni oveľa lepšie, pretože vám pri práci v kuchyni poskytuje potrebný komfort v rôznych situáciách.

​Predĺžená pracovná doska ako jedálenský stôl

Vyššie nájomné vo veľkých mestách a čoraz stiesnenejší obytný priestor si vyžaduje viac flexibility a kreativity. V prípade mini kuchýň má zmysel zabudovať do kuchynskej linky predĺženú pracovnú dosku, z ktorej sa môže stať originálny jedálenský stôl. Barová stolička s výhľadom z okna dodá takejto kuchyni moderný a luxusný šmrnc.

​Záleží aj na usporiadaní

Veľmi dôležité je v malom priestore aj správne usporiadanie nábytku a doplnkov. Ešte pred návrhom tejto miestnosti preto sledujte svoje osobné pracovné postupy, kde je najlepšie umiestnenie drezu, sporáka, rúry alebo umývačky riadu, a kde je možné pri usporiadaní vynechať madlá a schodíky?

Aby ste si prácu v kuchyni uľahčili, je lepšie rozdeliť si jednotlivé oblasti, zariadiť skladovanie, varenie či umývanie tak, aby všetko išlo ľahko. Určite vám pritom pomôžu aj moderné stolové nohy, ktoré môžete kúpiť samostatne a k nim potom nájsť vhodnú pracovnú a jedálenskú dosku.

Varenie a vychutnávanie jedál v takomto priestore bude na nezaplatenie.

Publikované: 26. 08. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová