Ktoré kritériá rozhodujú pri výbere vinylovej a laminátovej podlahy?

Výber podlahy pre váš domov môže byť mätúci zážitok, pretože na trhu je veľa na oko krásnych možností. Lino alebo laminát? Bambus alebo drevo? Môže to byť naozaj skľučujúce, preto sa vám pokúsime poradiť. Najlepším miestom, kde začať pri výbere podlahy pre svoj domov, je hovoriť s odborníkom - to vám zabezpečí správne informácie pre váš domov a životný štýl. Samozrejme, každá rada je dnes drahá, preto sme väčšinou nútení sa rozhodovať sami.

Prečo uprednostniť vinylové podlahy?

Treba si uvedomiť, že podlaha je základ, od ktorého bude závisieť naše pohodlie a komfort veľmi veľa rokov. Vinylová podlaha je vodeodolná, čo z nej robí skvelú voľbu nielen pre rodiny s deťmi. Je tiež lacná a tichšia ako klasické laminátové podlahy, čo určite oceníte aj pri domácich maznáčikoch. Vybrať si ju môžete v rôznom prevedení, vďaka čomu sa dá umiestniť do akéhokoľvek priestoru. Je lacná a jednoducho sa pokladá. Dôležité ale je, aby ste si vybrali dodávateľa, ktorý má takéto krásne a moderné podlahy skladom.

Laminátová podlaha a jej výhody

S rovnakým počtom výhod vám predstavujeme aj klasické laminátové podlahy. Sú odolné, mimoriadne dekoratívne a pevné. Majú ale problémy s vodou a vlhkosťou. Sú o niečo hlučnejšie a pre mnohých aj náročnejšie na položenie, pretože ich musíte rezať pílou, pri vinylových vám postačí nôž. Oba tipy podláh vytvárajú v priestore dobrú tepelnú izoláciu podkladu a dodávajú mu špecifický ráz a dizajn. Samozrejme, nezabudnite si k nim vybrať aj pekné interiérové dvere, aby sa celkový dojem nenarušil. Aj napriek ich vysokej odolnosti a vysokej miere oderu, treba ale myslieť na to, že ide o povrch, ktorý nie je odolný proti silnému mechanickému poškodeniu, preto si dávajte pozor, čo na nej všetko robíte. Rovnako to platí pri cene. Sú lacné, ale ako investícia vám môžu výrazne zasiahnuť do rozpočtu, preto je nutné dbať aj na ich správnu údržbu a starostlivosť.

Publikované: 30. 06. 2020 / Aktualizované: 31. 07. 2023

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Ivana Kadlecová