Ako udržať domov čistý s minimálnou námahou

Hoci vaša domácnosť nie je každý deň uprataná ako zo žurnálu, predsa len niečo je vidieť na prvý pohľad: čistá podlaha. Neznamená to ale, že by ste potrebovali vyvinúť zvláštne úsilie, aby ste udržali domov čistý a útulný. Stačí pár jednoduchých trikov a život aj upratovanie budú jednoduchšie.

Používajte rohožku

Ku vstupu do bytu alebo domu umiestnite rohožku, aby ste sa vyhli blativým stopám, piesku a kamienkom pri vchode a v predsieni, ktoré potom poputujú na prezuvkách alebo ponožkách po byte ďalej. Pokiaľ máte domáceho miláčika, je dobré ku vchodu umiestniť starší uterák, do ktorého mu utrite labky po návrate z prechádzky – zvlášť keď je vonku vlhko.

Miláčikov pravidelne kefujte

Pravidelné kefovanie psíkov, mačiek a ďalších maznáčikov so stredne dlhou a kučeravou srsťou je rituál, ktorý je nielen prospešný ich zdraviu, ale pomôže výrazne znížiť množstvo chlpov na podlahe alebo nábytku.

Nedajte šancu omrvinkám

Sprievodným javom dobrého jedla sú omrvinky, a to ako v kuchyni, tak aj pod jedálenským stolom. Teda ak sa vám darí deti presvedčiť, aby si desiatu zjedli pri stole, a nie pri televízii alebo pri počítači. Aj tieto drobné nečistoty je dobré zmiesť alebo upratať skôr, než ich vaši blízki roznosia po celom byte.

Majte vysávač v pohotovosti

Už vás nebaví každú chvíľku vyberať veľký vysávač, prenášať ho a zapájať z jednej zásuvky do druhej a popri tom prekračovať kábel? A nakoniec vysávač zase upratať?

Potom je pre vás priam stvorený ľahký akumulátorový tyčový vysávač s kvalitnými Li-ION batériami s vysokým, vyrovnaným výkonom a dlhou výdržou. Bude verne stáť pripravený plniť vaše úlohy bez toho, aby sa vám pod nohy plietol kábel, ktorý zákonite nedosiahne až tam, kde teraz práve potrebujete povysávať. A do bežného upratovania môžete pokojne zapojiť aj deti – upratovanie s ľahučkým tyčovým vysávačom bude hračka.

Novinka - tyčový vysávač Gorenje SVC252GFA

Nový bezvreckový tyčový vysávač Gorenje SVC252GFA je určený pre pohodlné suché vysávanie bez obťažujúceho kábla. Je dodávaný s dvoma nástavcami a s účinnou turbo kefou s vlastným elektromotorom a silným LED osvetlením, ktoré si posvieti na tmavé oblasti, zatiaľ čo flexibilný kĺb uľahčuje prístup do zle dostupných miest za skriňami, pod pohovkami alebo nízkymi stolíkmi.


Vysávač poháňa najnovšia lítiová batéria s výrazne dlhšou dobou prevádzky ako predchádzajúce modely - v závislosti od nastavenia rýchlosti, typu podlahy a zvoleného výkonu vydrží v prevádzke až 70 minút. Teda dosť na to, aby ste upratali celý byt naraz. A treba ešte aj auto alebo garáž.

„Vďaka výkonnej lítiovej batérii s kapacitou 2 000 mAh nebudete počas prevádzky cítiť žiadnu stratu sacieho výkonu. Aj keď je batéria na polovičnej kapacite, stále bude vysávač poskytovať najvyšší výkon. Má tiež kratšiu dobu nabíjania - 4 až 6 hodín,“ hovorí Jana Neuszerová, odborníčka značky Gorenje.

Vysávač je možné použiť ako tyčový, alebo po vybratí hlavnej jednotky aj ako príručný vysávač. Má sklopnú rukoväť, a tak sa dá pohodlne uložiť do skrine alebo rohu miestnosti a ušetriť cenné miesto. Objem priehľadnej nádoby na prach je 0,5 l, vysávač má aj HEPA filter. Váži 2,5 kg.

Rad akumulátorových vysávačov Gorenje G-Force získal prestížne medzinárodné ocenenie Red Dot Design Award za dizajn a funkčnosť. Tento nový model sa predáva za odporúčanú cenu 199 EUR.


sk.gorenje.com

Publikované: 14. 03. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová