Tipy, ako urobiť váš interiér jedinečným

V snahe vytvoriť módny interiér a držať krok s trendmi môžete veľmi rýchlo zabudnúť na to najdôležitejšie. Zabudnúť na skutočnosť, že domov je naším zrkadlom a miestom, v ktorom sa cítime bezpečne a príjemne. Tento cieľ je možné dosiahnuť vďaka jednotlivým doplnkom a postupom, ktoré môžu byť pre každého jedinečné a charakteristické niečím iným.

Inšpirácia vám ale rozhodne neuškodí, skôr pomôže. Tak sa o tom spolu s nami presvedčte.

Osvojte si základy a hľadajte inšpiráciu

Na začiatok je dobré oboznámiť sa s hlavnými štýlmi interiéru, aby ste si potom vybrali ten, ktorý sa vám najviac páči a vychádzali z neho. Určte si, čo je vám bližšie a myslite pritom na svoje potreby.

Byť trendy na úkor strohých línií a lesklých povrchov, ktorých sa nemôžete dotknúť, nie je riešenie. Oveľa dôležitejšie ako dizajn, sú niekedy kvalitné úchytky na nábytok. Myslite preto na všetko a s ohľadom na využitie doplnkov do budúcnosti, ktorú môžu tvoriť už aj malé deti.

Vymyslite si koncept

Niektoré interiéry nemožno pripísať žiadnemu štýlu, ale zároveň v nich cítiť tú myšlienku a celkovú náladu, ktorá je charakteristická len pre vás. Aj takéto zariadenie interiéru si vyžaduje výber vhodných závesov a pántov podľa detailného plánu. Plánu, ktorý je založený na potrebných rozmeroch alebo iných dôležitých detailoch.

Zvážte svoje potreby a zvyky

Jedinečný interiér odráža tiež zvyky jeho majiteľa. Vo fáze plánovania preto o nich dobre premýšľajte. Napríklad, ak radi pijete kávu počas raňajok alebo po raňajkách, po sprche si dáte župan, čítate elektronické alebo papierové knihy alebo kupujete časopisy. To všetko sa prejaví v interiéri - takto si vytvoríte domov sami pre seba a neprispôsobujete sa navrhovanému nastaveniu konzumnej spoločnosti.

Publikované: 28. 05. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová