Skvelé súčasti modernej kúpeľne

Kvalita a perfektný dizajn sú atribúty, ktoré by mali spĺňať produkty, ktoré človek nakupuje. Vaňové zásteny a sprchové panely sa vám budú určite hodiť, ak meníte prostredie kúpeľne a chcete do nej vniesť niečo nové a praktické. Poďte sa spolu s nami pozrieť na jedinečných pomocníkov kúpeľne.

Vaňové zásteny

Praktický pomocník do kúpeľne, ktorý zabraňuje striekaniu vody počas kúpania či sprchovania. Každá vaňová zástena má svoje špecifické parametre, ale dá sa povedať, že vo všeobecnosti sa snažia byť praktické a účelné. Materiál, z ktorého sú vyrobené zásteny pozostáva: z bezpečnostného tvrdeného skla s čiernym, zlatým alebo antikorovým hliníkovým profilom. Sklo použité vo vaňovej zástene je pokryté špeciálnym poterom, ktoré výrazne uľahčuje čistenie.

Vaňová zástena môže mať krídlo pohyblivé (posuvné, otváracie) alebo statické. Všetko záleží od vašej preferencie. Montáž je veľmi jednoduchá a zároveň univerzálna. To znamená, že vaňové zásteny môžete nainštalovať sprava aj zľava, na dlažbu alebo priamo na vaňu.

Sprchové panely

Moderná kúpeľňa si vyžaduje aj špecifické zariadenia, aby si tento prívlastok mohla udržať. V dnešnej dobe sa kladie dôraz na efektivitu a estetiku pri výrobe sprchových panelov. Elegantné a pritom funkčné sprchové panely sa od klasickej batérie líšia svojím kompaktným vzhľadom a špeciálnymi funkciami. Sprchový panel ponúka na výber rôznu intenzitu teploty (najviac 80 °C), sily a tvaru prúdu vody, taktiež aj pár trysiek. Kohútiková batéria a prepínacie ventily sú integrované do panela.

Maximálny tlak vody, ktorý môžete pomocou sprchových panelov dosiahnuť je 8 barov. Moderný dizajn pozostáva zo striebornej, bielej alebo čiernej farby panela, ktorý sa bude krásne vynímať na kontrastnom obklade sprchového boxu či sprchového kúta. Montáž sprchového panela sa uskutočňuje na nosnú stenu v boxe alebo sprchovom kúte, kde je prípojka vody a odpadu. Sprchové panely môžu mať ovládacie prvky umiestnené vpredu alebo zboku a s povrchovou úpravou, ktorá zaručuje jednoduchšie čistenie usadeného vodného kameňa.

Publikované: 30. 11. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová