Prečo si zaobstarať záhradný domček? Ponúka pestré možnosti využitia

Potrebujete viac úložného priestoru, kde uschováte všetko pracovné a záhradné náčinie? Záhradné domčeky ponúkajú hneď niekoľko spôsobov využitia. Nemusí slúžiť iba ako obyčajná úschovňa alebo kôlňa, záleží len na vás, čomu dáte prednosť. V našom článku vám poradíme niekoľko spôsobov, ako môžete záhradný domček využiť.

Kedy sa oplatí záhradný domček zaobstarať?

K obstaraniu záhradného domčeka vás môže prinútiť hneď niekoľko faktorov. Vlastníte rodinný dom s trávnatým pozemkom, ale bez garáže? V tom prípade domček skvele zastúpi rolu úschovne pracovných nástrojov, náradia a ďalších záhradných potrieb. Potrebujete pokojné miesto na prácu? Kvôli neustálemu kriku detí sa nemôžete sústrediť? Vytvorte zo záhradného domčeka malú kanceláriu, ktorá vám poskytne dostatok ticha a pokoja na plnenie pracovných úloh. Možností, ako môžete záhradný domček využiť je celý rad. Záleží iba na vašej predstavivosti a kreativite. V každom prípade dbajte na riadne ukotvenie - použiť môžete napríklad zemné skrutky.

Telocvičňa

Záhradný domček nemusí slúžiť iba na relaxáciu a odpočinok, ale skvele ho využijete aj na naberanie svalovej hmoty. Činky, boxovacie vrece, hrazda a ďalšie cvičebné nástroje – to všetko sa môže stať súčasťou súkromnej telocvične.

Záhradný domček pre deti

Záhradný domček menších rozmerov sa skvele hodí k detským radovánkam. Väčšina detí miluje stavať pevnosti, bunkre, základne a úkryty. Avšak taký bunker im môžete postaviť aj vy. A to vcelku ľahko a za rozumnú cenu. S podrobným návodom zvládnete záhradný domček hravo poskladať.

Koľko stojí záhradný domček?

Základným faktorom, ktorý určuje cenu domčeka je samozrejme veľkosť. Taký menší detský domček s rozlohou 1,4 m × 1,8 m bez problémov zaobstaráte do 350 eur. Za regulárny záhradný domček potom samozrejme dáte viac, rádovo nižšie tisíce eur.

Publikované: 25. 03. 2022

Kategória: Záhrada

Autor: Ivana Kadlecová