Skvelé triky, ako jednoducho zväčšiť malú kuchyňu

Sťahujete sa do vysnívaného domu alebo bytu, no priestor malej kuchyne vám spôsobuje vrásky na čele? Zatiaľ čo sa rozhodujete, či tento priestor renovovať alebo prerobiť, existuje veľa dizajnérskych trikov a nápadov na malú kuchyňu, ktoré môžete použiť na vytvorenie ilúzie väčšieho priestoru.

Poďme sa spoločne na tieto efektívne riešenia pozrieť, aby ste si komfort novej modernej kuchyne užívali plným priehrštím.

​Naplánujte si rozloženie kuchyne presne na centimeter

Aby ste sa aj v malo priestore kuchyne cítili príjemne, je dôležité, aby boli rozmiestnenia malých priestorov starostlivo naplánované, aby bol dostatok miesta na pracovnej doske na prípravu jedla, dostatok priestoru na pohodlný pohyb po miestnosti a vytvorenie úložných systémov tak, aby bola kuchyňa vždy čistá a uprataná.

Profesionálne kuchynské štúdio Bratislava vám s tým pomôže a zaistí, aby ste vedeli, kde presne umiestniť šikovné úchytky na nábytok alebo vešiaky.

​Používajte svetlé farby

Jednoduché, ale veľmi efektívne nápady na bielu kuchyňu budú vždy tou najlepšou voľbou, aby priestor vyzeral väčší a svetlejší.

Napriek tomu, že v posledných rokoch sa v kuchyni stali čoraz obľúbenejšie výraznejšie tmavé farby, biela nikdy nevyšla z módy. Odráža svetlo a pridáva nekonečné možnosti personalizácie. Takže popremýšľajte o pridaní rôznych textúr a farieb prostredníctvom materiálu pracovnej dosky, backsplashov a iných doplnkov, aby ste dodali schéme teplo a zaujímavosť. Pevné stolové nohy sa tomuto štýlu prispôsobia veľmi rýchlo.

​Vytvorte vizuálnu kontinuitu so skrinkami po strop

Keď nemôžete ísť do šírky, choďte do výšky a vyťažte maximum z každého dostupného centimetra, ktorý máte k dispozícii. Často sa oplatí na tento účel zamestnať šikovného stolára, aby vám z kuchynskej linky vytvoril úložisko, ktoré sa k tejto dokonalosti skvele hodí.

Urobte zo symetrie svojho priateľa, pretože zamestná oči a odvráti zvedavý zrak od toho, že kuchyňa menšia.

Publikované: 27. 02. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová