3 tipy na čistý vzduch v kuchyni

Pozná to asi každý, kto v nedeľu pripravuje rodinný obed. Najmä v lete je v kuchyni priam neznesiteľné teplo, pričom potom ani nemáme chuť jesť niečo, čo sme v tom prostredí sami pripravovali. Naozaj nie je nič príjemné variť v prostredí, kde sa varíme vo vlastnom pote a najradšej by sme sa videli kdekoľvek inde, len nie v kuchyni. Existujú však tipy a triky na to, ako mať v kuchyni čistý vzduch. Poďme sa pozrieť na to, ako mať v kuchyni čistý a príjemný vzduch.

1. Dbajte na vetranie

Jasné, na prvý pohľad je to možno detail, no vetranie je naozaj zásadné. Neverili by ste, koľko ľudí sa sťažuje na teplo v kuchyni počas varenia, no pritom si ani neotvorí okno. Skúste to urobiť tak, aby ste vytvorili príjemný prievan a aby vzduch cirkuloval medzi kuchyňou a inou izbou. Bude tam tak o niečo chladnejšie a hlavne príjemnejšie.

2. Pomôžu odsávače pár

Určite vám prospeje aj nejaký podporný prostriedok na čistenie vzduchu. Veľmi populárne sú odsávače pár, ktoré môžete nainštalovať priamo nad sporák, respektíve nad indukčnú varnú dosku. Pri varení odtiaľ logicky stúpa teplo spolu s vodnou parou. Kvalitný odsávač pár toto prebytočné teplo dostane preč z kuchyne a pomôže k tomu, aby bol vzduch čistý a príjemný. Odsávač pár je nevyhnutnou súčasťou každej modernej kuchyne.

3. Varte efektívne

Ak sa dá niečo navariť za hodinu, tak prečo stojíte pri sporáku celé dopoludnie? Treba variť efektívne tak, aby ste navarili čo najchutnejšie a zároveň najrýchlejšie. Ešte sa krátko vrátime k spomínaným odsávačom pár. V tomto prípade sú ľudia, ktorí zbytočne šetria a tento doplnok nezaradia do svojej kuchyne. A potom nadávajú, že im je pri varení teplo. Takže radšej zainvestujte a doprajte si vyšší komfort vo vlastnej kuchyni. Odporúčame napríklad odsávače pár značky AEG, ktoré sú už stabilne etablované na slovenskom trhu.

Publikované: 22. 06. 2018

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová