Ako si vybrať správne sedenie nielen do rohu

Nová pohovka v byte je akcia vždy radostná, dlho očakávaná a zároveň veľmi zodpovedná. Koniec koncov, je dôležité, aby to celé bolo nielen krásne, ale aj praktické, pohodlné a čo je najdôležitejšie, kvalitné. Ako si ale v dnešnej obrovskej ponuke vybrať dobrý čalúnený nábytok a odhadnúť jeho spoľahlivosť. V tomto článku sa to dozviete.

Vzhľad kvalitnej pohovky nie je všetko

Ak ste ešte vo fáze výberu čalúneného nábytku v štýle krásnej rohovej sedačky, pozorne sa okolo seba pozrite, navštívte centrá nábytku a venujte pozornosť nasledujúcim kritériám:
  • Švy na čalúnení nábytku by mali byť hladké, rovné, bez vyčnievajúcich, prerušených nití, s rovnakými veľkosťami stehov.
  • Napínací a upevňovací materiál by mal byť nielen krásny, ale pevný a bezpečný.
  • Spoje medzi prvkami pohovky by nemali byť väčšie ako 5 milimetrov.
  • Nábytkové príslušenstvo, vrátane dekoračných prvkov a príslušenstva na upevnenie musí byť vysoko kvalitné.
  • Čalúnenie zadnej časti pohovky si často ani nevšímame. Lacné modely na zadnej strane sú ale pokryté iba technickou textíliou, čo samozrejme znižuje náklady a cenu výrobku. Ak si ale chcete kúpiť kvalitnú sedačku v tvare U, dobre si prekontrolujte všetky jej jednotlivé časti, dokonca aj tie zadné.

Skúste to so sedačkou na mieru

Ak ste už vybrali konkrétny model, nemáte žiadne sťažnosti a výhrady na vzhľad, stojí za to zistiť viac o vnútorných stránkach sedacej súpravy, čo sa ale voľným okom väčšinou nedozviete. Pri sedačkách na mieru si však môžete po dohode a odborných odporúčaniach svoj nový kus sedacieho nábytku zostaviť a skonštruovať sami. Rovnako ako jeho tvar, veľkosť a povrchovú úpravu. Dnes je to veľmi moderné a obľúbené riešenie, o čom sa samozrejme môžete pokojne presvedčiť.

Publikované: 28. 02. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Ivana Kadlecová