Markízy: Ideálne riešenie, ako si užiť pobyt na čerstvom vzduchu za každého počasia

Keď sa slnko začína na oblohe objavovať častejšie a v plnej sile, priestor záhrady, terasy alebo balkóna začíname využívať v čoraz väčšej miere. V prípade aktuálnych klimatických podmienok to ale moc dobrá správa nie je, pretože teploty sú na naše klimatické podmienky vysoké, čo najhoršie nesie náš organizmus. Aj na balkóne, terase alebo iných vonkajších priestoroch si ale môžete svoje maximálne pohodlie a komfort poistiť špeciálnou tieniacou technikou.

Markízy sú na to obzvlášť vhodné.

​Prečo práve markíza?

Vďaka veľkému výberu montážnych systémov, materiálov a farieb je možné štýlové markízy namontovať takmer kdekoľvek. Na veľkej terase alebo malom balkóne. Zabezpečujú príjemnú klímu, filtrujú až 95 percent UV žiarenia a vytvárajú dokonalé farebné akcenty. Vybavené motorom sa dajú bez námahy vysunúť a zasunúť.

Senzory vetra, dažďa a svetla reagujú autonómne na všetky zmeny počasia. Markíza poskytuje tieň aj v čase, keď nie ste doma, vďaka čomu sa interiér cez okno tak neprehreje. Modernú riadiacu techniku ​​je navyše možné kedykoľvek dovybaviť. Oplatí sa však vopred opýtať odborníkov, ktorá markíza je pre vás vhodná?

​Ktorý typ je pre váš priestor lepší?

Môžete si vybrať čo len chcete, je však lepšie myslieť aj na charakter a vlastnosti konkrétneho priestoru.

Na terasy sú vhodné markízy s kĺbovým ramenom, ktoré svojou stabilnou a robustnou konštrukciou ľahko zatienia veľké plochy. Kazetové markízy chránia markízu pred poveternostnými vplyvmi a nečistotami. Po zatiahnutí sú všetky konštrukčné diely vrátane látky, kĺbových ramien a nosnej rúry bezpečne uložené.

Vertikálne markízy sa osvedčili ako bočná alebo predná časť terasových striech. Efektívne zachytávajú nízke slnečné lúče a zabezpečujú príjemnú atmosféru najmä vo večerných hodinách. Košová markíza je tiež príjemnou alternatívou na malý balkón. Okrúhly rám je pokrytý nepriehľadnou vodoodpudivou látkou, ktorá chráni pred slnkom a dažďom.

Tak ako si s pevnými a pritom priehľadnými kvalitnými sieťami proti hmyzu vytvoríte komfort vo svojom interiéri, pomocou markízy si môžete obytný priestor predĺžiť a užívať pohodlie na čerstvom vzduchu za každého počasia. Na byvatmoderne.sk si viete pre účely takéhoto tienenia vybrať všetko potrebné.

Publikované: 29. 06. 2022

Kategória: Záhrada

Autor: Ivana Kadlecová