Nenechávajte si zariadenie chodby na poslednú chvíľu

Mnohí ľudia si pri rekonštrukcii alebo celkovej prestavbe domu začínajú skrášľovať a zariaďovať najskôr priestory na spanie, obývačku alebo detskú izbu. Samozrejme, že je to logické, pretože niekde potrebujete fungovať. Na úkor týchto izieb ale ide zariadenie chodby. To je však v mnohých prípadoch jedno z najdôležitejších, pretože vytvára prvý dojem z celkového bývania, a to neplatí len pre návštevy, ktoré k vám prídu.

Ako urobiť tento priestor iným a nevšedným?

Postačí vám originálny dizajn dlaždíc, krásnych vložiek a kombinácií niektorých prírodných materiálov v podobe obkladu. Strop zo sadrokartónu neobvyklého tvaru, farby a špecifické podsvietenia. Veľmi pekne vyzerajú regály a výklenky s osvetlením. To, keď sú namiesto stien inštalované zrkadlá, aby sa zvýšilo vizuálne vnímanie oblasti.

Aký nábytok vybrať do predsiene?

Veľmi jednoduchý a s množstvom úložných priestorov. V súčasnosti s tým určite veľký problém mať nebudete, pretože množstva elegantného nábytku do predsiene je na internete naozaj dosť.

Dispozícia

Samozrejme, že rozloženie tohto priestoru závisí na vašich opravárenských a dizajnových schopnostiach. Najčastejšie má vstupná hala malú plochu od 4-6 m2. Preto si najprv zistite nedostatky tohto koridoru. Ak je úzky, potom sa zamerajte na vizuálne zväčšenie a použitie kompaktného, ale funkčného sektorového nábytku. Pri malých chodbách používajte aj svetlé farby na stenách. Môžete tiež použiť lacný spôsob - inštalovať zrkadlá. V malých miestnostiach sa neodporúča používať veľa doplnkov a dekoratívnych predmetov.

Farba a materiál

Pri teplých farbách je dôležité vybrať si vhodné podsvietenie, ktoré danú atmosféru násobí. Ak má chodba vysoký strop a malú plochu, môžete použiť horizontálnu deliacu čiaru. Horné a spodné časti musia mať tiež kontrastné farby. Základom je, aby ste na tejto miestnosti príliš nešetrili a investovali do materiálov, ktoré zaujmú pozornosť. Myslite na to, že ide o vstupný priestor, teda niektoré z nich musia byť viac odolnejšie proti špine a prachu, ktorý si donesiete z exteriéru. Ak si ale dáte na niektoré detaily pozor, určite to bude dokonalé vytvorenie prvého dojmu so všetkým, čo k tomu patrí.

Publikované: 22. 05. 2018

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová