Tepelné čerpadlá vám pomôžu ušetriť kopu peňazí! Investujte do lepšej budúcnosti

S blížiacou sa vykurovacou sezónou, ktorá v našich končinách netrvá len počas samotnej zimy, ale miestami je potrebné domácnosť vykurovať od októbra do mája, prichádza otázka spôsobu vykurovania. Ako dosiahnuť vytúženú teplotu v dome, neškodiť pri tom prírode, a zároveň to prispôsobiť svojim finančným možnostiam? Riešením sú práve tepelné čerpadlá, o ktorých sa teraz môžete dozvedieť viac. Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré funguje na princípe klimatizácie. Čerpá teplo z vonkajšieho vzduchu a následnou reguláciou ho prostredníctvom vnútorných jednotiek presunie do miestností vášho domu. Počiatočná investícia do tepelného čerpadla sa vám môže zdať trochu vyššia, ale pri novostavbe sa vám vaše investovanie vráti už do piatich rokov, a to vďaka tomu, že práve čerpadlá umožnia šetriť na energiách, ktoré by ste inak museli platiť.

Výhody tepelných čerpadiel

Pokiaľ patríte k zástancom ekologického životného štýlu, určite vás poteší to, že tepelné čerpadlo nemá negatívny dopad na životné prostredie. Vďaka cirkulácii vzduchu neprodukuje žiadne odpadové látky a nemožno ho ani považovať za spotrebný materiál. Veľkou výhodou je, že čerpadlá dokážu fungovať aj mrazivých teplotách od mínus dvadsať stupňov až po štyridsať stupňové teploty. Počas takto vysokých letných teplôt je možné, aby čerpadlo fungovalo aj opačne, teda vzduch ochladzovalo.

Rôzne zdroje a značky – široká ponuka

V širokej ponuke spoločnosti Syners, ktorá sa zaoberá montážou klimatizácií a tepelných čerpadiel, nájdete napríklad tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, ktoré ohrieva vo svojom vnútri vzduch, ktorý načerpal z vonku. Dalo by sa to nazvať aj opačnou klimatizáciou, alebo ak chcete – šetrič elektriny. V jednom zariadení tak máte možnosť aj vykurovania aj chladenia. Tepelné čerpadlo vzduch-voda odovzdáva energiu vode v jeho vykurovacom okruhu, a vďaka tomu ušetríte pri vykurovaní.

Publikované: 19. 10. 2021

Kategória: Financie

Autor: Ivana Kadlecová