Kontinentálne postele v päťhviezdičkových hoteloch: Ako taký luxus vyzerá?

Luxusné hotely bývajú spájané s luxusným vybavením a prvotriednou ponukou služieb. Ich neodmysliteľným prvkom sú takzvané kontinentálne postele, ktoré sú navrhnuté tak, aby poskytli pohodlie pre širokú škálu hostí. Čo všetko je pre luxusné hotely charakteristické?

Ako vyzerá luxus

Luxus. Slovo, ktoré je hojne skloňované v mnohých oblastiach nášho života. Dotýka sa módy, reštaurácií, ale aj hotelov. A práve na tie sa v tomto článku zameriame podrobne. Pre poskytovateľov ubytovania totiž v mnohých prípadoch ide o nutnosť. Predsa len existuje veľa hostí, ktorí sa chcú ubytovať jednoducho v tom najlepšom hoteli. S touto skutočnosťou pritom úzko súvisí kvalitná posteľ, ktorá sa podieľa na celkovom zážitku z dovolenky alebo pracovnej cesty. Vzhľadom na to by mali všetci hotelieri venovať jej výberu dostatok pozornosti.

Interiéry luxusných hotelov

Luxusné hotely majú svoje izby spravidla vyladené do tých najmenších detailov. Okrem pohodlnej čalúnenej postele z masívu obsahujú dizajnový nábytok, ktorý s ostatným vybavením vytvára ucelený dojem. Samozrejmosťou býva klimatizácia, veľkoplošná televízia a priestranná kúpeľňa, ktorá doslova nabáda na relaxáciu po celom dni na nohách. Kvalitný spánok je pre hostí veľmi dôležitý. Keď sa niekoho opýtate, prečo vlastne chodí na dovolenku, odpoveď bude vo väčšine prípadov rovnaká. Chce si oddýchnuť, zrelaxovať, prísť na iné myšlienky a dopriať si regeneráciu svojho tela i duše. S luxusným vybavením to ide tak nejak jednoduchšie, ako keď človek spí v divočine pod stanom (i keď aj taký variant má, samozrejme, niečo do seba).

Za kvalitný odpočinok si ľudia radi priplatia.

Kontinentálna posteľ z masívu ako súčasť vybavenia luxusných hotelov

V luxusných hoteloch sa spravidla stretnete s takzvanou kontinentálnou posteľou. O čo presne sa jedná? Kontinentálne postele, známe tiež ako americké postele alebo boxspring postele, sa tešia veľkej popularite predovšetkým u našich západných susedov. Postupom času si však svoje miesto získavajú aj v našich hoteloch a domácnostiach.

Kontinentálna posteľ sa skladá z 3 častí

Pre tento typ postele je charakteristické zloženie z 3 dielov. Hore sa nachádza kvalitný penový vrchný matrac, pod ním je umiestnený nosný matrac a pod tým všetkým nájdete robustnú konštrukciu postele z masívneho rámu a pružinového systému. Nosný matrac má pritom za úlohu zaisťovať ideálne rozloženie tlaku tela a podporu chrbtice, či už hosť preferuje spanie na chrbte, bruchu alebo boku. Kontinentálne postele zároveň bývajú vysoké zhruba 60 až 70 cm, čo ľuďom uľahčuje líhanie aj následné vstávanie. Táto výška postele je tiež ideálna pre alergikov, ktorí tak spia ďalej od podlahy, na ktorej môže byť prach a najrôznejšie alergény.

Veľa rôznych dizajnov

Postele boxspring sú pomerne variabilné a dajú sa ľahko kombinovať s akýmkoľvek dizajnom čalúneného čela alebo ich použiť s vlastným posteľovým čelom. Rovnako je možné vybrať si z obrovského množstva látok, aby posteľ vyhovovala potrebám daného hotela. Poťah luxusnej čalúnenej postele máva špeciálnu úpravu, vďaka ktorej odpudzuje roztoče a chráni ju pred škodcami. Zásluhou kvalitného poťahu posteľ dosahuje dlhšiu životnosť.

Široká variabilita hotelovej postele

Postele boxspring majú ešte jednu obrovskú výhodu spočívajúcu v ich variabilite. Takáto posteľ totiž môže disponovať špeciálnym spojovacím systémom, ktorý umožňuje počas niekoľkých minút zmeniť využiteľnosť hotelovej izby. Posteľ tak jednoducho premeníte buď na dve samostatné postele, alebo jednu luxusnú manželskú posteľ podľa potrieb vašich hostí.

Luxusné hotely si potrpia na špičkové vybavenie svojich izieb.

Posteľové sety pre jednotný design

Pre hotelierov je veľmi dôležité dosiahnuť v izbách jednotný a ucelený dizajn. Všetky kúsky nábytku do spálne by sa k sebe mali hodiť a vytvárať tak dokonalú harmóniu. Z tohto dôvodu stále viac majiteľov hotelov pristupuje k takzvaným posteľovým setom alebo spálňovým zostavám. Znamená to, že si zaobstarajú posteľ a ďalšie vybavenie izby v jednom dizajne. Jednať sa môže napríklad o kreslo, taburet, nočný stolík a ďalšie doplnky. Luxusné interiéry hotelových izieb dotvoria aj pohodlné vankúše a periny s kvalitnou posteľnou bielizňou.

Príklady hotelov, kde sa dočkáte naozajstného luxusu

Chcete sa inšpirovať tým, ako vyzerá interiér luxusných hotelov? Na Slovensku takých ubytovacích miest nájdete hneď niekoľko. Za zmienku stoja napríklad hotely Crowne Plaza v Bratislave, Grand hotel Permon v Podbanskom či hotel Thermia Palace v Piešťanoch. Ak by sme sa na chvíľu presunuli do Čiech, musíme vyzdvihnúť napríklad Art Deco Imperial Hotel či Hotel President, ktoré sa nachádzajú v Prahe. Vo všetkých týchto hoteloch nájdete kontinentálne čalúnené postele najvyššej kvality od značky Materasso.

Luxusné hotely už dávno nie sú doménou len tých najbohatších

Luxusné hotely, samozrejme, nepatria medzi tie najlacnejšie. Tomu zodpovedá aj klientela, ktorá sa tu spravidla ubytováva. Luxusné hotely bývajú v hľadáčiku osôb, ktorým nie je ľúto za odpočinok zaplatiť a môžu si prvotriedne služby dovoliť. Už dávno však nejde iba o celebrity. Do luxusných hotelov vyrážajú jednoducho všetci, ktorí si chcú užiť oddych na maximum, o nič sa nestarať a aspoň na chvíľu uniknúť od bežného každodenného zhonu. Kvalita spánku je dôležitá pre všetkých hostí, ktorí sa v hoteli ubytovávajú. Práve na dovolenke si totiž chcú naozaj oddýchnuť a dopriať si luxus, na ktorý v bežný deň nie je veľa času. A presne z toho dôvodu by kvalita postelí mala byť pre všetkých hotelierov na prvom mieste. Veď čo je viac ako to, keď sú hostia spokojní a s chuťou sa zas a znova vracajú.

Publikované: 31. 01. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová