Užite si teplo domova s krbom, ktorý vás očarí

Krb je srdce domu, ktoré poskytuje nielen teplo, ale aj jedinečnú atmosféru. Obklad krbu má asi najväčší vplyv na vizuálnu stránku. Kamenný obklad vám ponúka veľa možností, ale aj trvácnosť. Stačí iba nájsť správne kamenárstvo.

Krb je aj interiérový doplnok

Krb už dávno nie je iba vykurovacie teleso. Ide skôr o dizajnový interiérový prvok, ktorý je sám o sebe ozdobou. Praskajúci oheň dokáže vytvoriť jedinečnú atmosféru a skutočné teplo domova. Najdostupnejšie sú krbové kachle, ktoré majú prijateľnú cenu. Dajú sa pomerne jednoducho odstrániť, ak by ste sa ich chceli zbaviť napríklad pri rekonštrukcii. Slúžiť môžu nielen na vykurovanie, ale napríklad aj na varenie či ohrievanie vody, čo môže byť užitočné najmä na chalupe. Skutočnou dominantou priestoru a dizajnovým kúskom sa však môže stať murovaný krb, alebo krbová vložka. Obklad okolo obľúbeného krbu sa dá prispôsobiť interiéru a možností je naozaj veľa. Obklad krbu kameňom je bezpečný a trvácny. Vybrať si ho môžete v rôznych dizajnoch, takže si určite vyberiete ten správny pre váš krb.

Prečo si vybrať obklad krbu kameňom?

Keď navštívite kamenárstvo môžete si vybrať kamenný obklad zo žuly, mramoru, travertínu či onyxu. Každý z nich vyzerá inak a každý je úplne jedinečný. Kameň je nadčasový a z módy nevyjde ani o 5, 10 či 20 rokov. Je tiež veľmi univerzálny — hodí sa do moderne aj klasicky zariadeného interiéru. Funkčné vlastnosti kameňa nahrávajú tomu, aby sa stal ideálnym obkladom pre krb. Prírodný kameň je odolný, nenáročný na údržbu a obávať sa nemusíte ani opotrebenia. Navyše vyniká schopnosťou udržať teplo. Okrem prírodného kameňa je možné použiť aj technický kameň alebo keramiku. Aj tieto prírodné materiály sú vhodné ako obklad okolo krbu, ktorý vás určite nesklame svojimi vlastnosťami ani vzhľadom.

Publikované: 15. 12. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová