Česi sa zamilovali do zlata – investičné zlato skupujú vo veľkom

Cena zlata rastie tak závratne, že sa 27. 7. 2020 dostalo svojou cenou na svoje historické maximum. To už by si človek povedal, že s nákupom počká, než jeho hodnota opäť klesne. Ale v súčasnej situácii finanční odborníci stále radia: Nakupovať! Predpokladá sa totiž, že cena zlata ešte porastie a na vyššej cenovej úrovni sa aj udrží. Česi majú k nákupu zlata ešte ďalšie dôvody.

Správa OECD urobila z Českej republiky outsidera

OECD tvrdí, že česká ekonomika bude mať piaty najväčší pokles na svete. Už dlho sa tiež hovorí o možnom poklese koruny. To je len pár dôvodov ktoré Čechov motivujú nakupovať investičné zlato. Keby česká koruna poklesla o 1 Kč, zo dňa na deň by si Česi kupovali kilogram zlata s 2000€ „prirážkou“. Takže kto zaváha, prerobí!

Cena zlata extrémne rastie

Cena zlata rastie. Ak ste si v roku 2010 kúpili kilogram zlata, zaplatili ste 29 635 €. V deň tohtoročného maxima, 27. 7. 2020, ste ho mohli predať za takmer dvojnásobok, za 54 964 €. Ešte väčší nárast zaznamenalo zlato od roku 2000. Len medzi rokmi 2000 a 2019 jeho hodnota stúpla z 272,65 $ na 1515 $, čo predstavuje 456 %. Kto investoval a vydržal nepredať, zarobil. A všetci si myslia, že presne tá doba nastala teraz, aj keď je už zlato pomerne drahé.

Zlato ako maznáčik finančného portfólia

Zlato je dlhodobo obľúbeným investičným nástrojom k uchovaniu hodnoty majetku aj v období krízy a ekonomických prepadov. Taktiež mu nahráva schopnosť zúročiť úspory, a to veľmi významne a s minimom rizika. Pokiaľ vás láka investícia do zlata, máte dve možnosti. Prvou je nákup investičných zlatých zliatkov. Nazývajú sa aj zlaté tehly. Pražská mincovna, ktorá má predajňu na Dunajskej ulici 68, vám ponúkne prestížne značky zlatých zliatkov – švajčiarske zliatky Valcambi, Argor Heraeus a PAMP. Ďalšou možnosťou je nákup zlatých investičných mincí. Jedna kvalitná značka, ktorú nám obchod ponúkne, pochádza rovno z Rakúska. Ide o investičné zlaté mince Wiener Philharmoniker.

Publikované: 02. 08. 2020

Kategória: Financie

Autor: Ivana Kadlecová