Cukrárske potreby, ktoré hýria farbami

Ako inak, keď práve o farbách bude reč. Nie o farbách foriem na pečenie, ale o potravinárskych farbivách, vďaka ktorým dokážete trebárs narodeninovú tortu upiecť vo farbe vášho interiéru. A pokiaľ by sa vám to zdalo fádne, inšpirujte sa kľudne dúhou. Cukrárske potreby Svetcukrarov.sk ponúkajú celú škálu rôznych potravinárskych farieb. Takže kombinujte a miešajte podľa chuti. Ako kedysi na výtvarnej výchove.

Moderné dezerty a torty hýria farbami

Farbia sa korpusy, plnky, ale predovšetkým poťahovacie hmoty a hmoty, z ktorých sa následne modelujú ozdoby. Potravinárske farby urobili veľký krok vpred a aj najzarytejší milovníci prírodných potravín medzi nimi nájdu kvalitné potravinárske farby, napríklad bez sporných AZO látok.

Farbičky, čarbičky

Cukrárske potreby Svetcukrarov.sk majú v ponuke rôzne typy potravinárskych farieb. Klasikou sú práškové potravinárske farby, ktoré môžu byť bez ligotavých častí alebo s trblietkami. Ďalším štandardom sú tekuté potravinárske farby. Avšak tie, ktoré letia dnes, sú metalické, a nepridávajú sa do náplní, ale natierajú sa štetcom priamo na poťahovacie hmoty. Dnes najvyhľadávanejšou alternatívou k práškovým farbám, ale aj k bežný tekutým, sú gélové potravinárske farby. Predávajú sa aj koncentrované, alebo vo výhodných sadách. Obľúbenou klasikou sú napríklad gélové farby Wilton. Kúpiť sa dajú aj v sade ôsmich farieb. Hodia sa na farbenie poťahovacích aj modelovacích hmôt. Sú vyhľadávané napríklad pri výrobe makróniek. Tým sme ale stále neskončili. Potravinárske farby sa dajú kúpiť v spreji, ako jedlé fixky (jednostranné aj obojstranné), aj ako štetce s potravinárskou farbou. Ľahko tak môžete farbami priamo kresliť na poťahovacie hmoty, alebo na vymodelované figúrky. Špecialitou sú farby na čokoládu, rôzne dekoračné trblietky, alebo spreje zo zamatovým efektom.

Hľadáte AZO free farby?

AZO free farby neobsahujú problematické e-čka, ktorými sú farbivá tartrazin E102, chinolínová žlť SY E104, žlť SY E110, azorubin E122, ponceau 4R E124 a červeň allura E129. Ide o látky, ktoré sú v podozrení, že nepriaznivo ovplyvňujú činnosť a pozornosť detí. Nenájdete ich v napríklad v jedlých fixkách AZO free.

Publikované: 17. 05. 2019

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová