4 dôvody, pre ktoré by ste mali do interiéru chcieť mobilnú klimatizáciu

Je klimatizácia v našich končinách luxusom? Odpovedzte si na túto otázku v zime a v letnej sezóne a možno uvidíte rozdiel. S klimatizáciou by ste ho však aj pocítili. Slovensko už dávno nie je krajinou miernych liet. A bolo ňou vôbec niekedy? Teraz je to aj tak už jedno. Klimatizácie sú čoraz častejším javom nie len v slovenských kanceláriách, ale aj domácnostiach. Áno, aj tie mobilné. Prečo by ste si práve tento spotrebič mali domov zadovážiť aj vy?

Chcete lepšiu klímu, no nechcete búrať

Veľké klimatizácie sú určite výkonné aj veľmi účinné, no obvykle vyžadujú aj pomerne veľký stavebný zásah, bez ktorého sa ich inštalácia nezaobíde. Ak toto podstúpiť nechcete, no zároveň túžite po lepšej klíme, rozhodne by ste mali navštíviť eshop Vzdusin.sk a poobzerať sa tam po nejakej mobilnej klimatizácii. Jedná sa o zariadenie schopné pracovať práve vtedy a práve tam, kde to najviac potrebujete. Stačí ho postaviť do určenej miestnosti, zapnúť a klimatizácia už spraví svoju prácu.

Chcete stabilnú teplotu

Mnoho ľudí si nedokáže (alebo nechce?) uvedomiť ako veľmi zdraviu neprospievajú teplotné šoky, prípadne kolísanie teplôt. Priveľké teplo alebo, naopak, zima sú doslova vysáva mi energie a prispieva nie len k stavom chronickej únavy, ale oslabujú aj imunitný systém. Mobilné klimatizácie tento problém riešia po svojom – moderné typy sú vybavené automatickým zapínaním a vypínaním v závislosti od času či aktuálnej teploty. Nastaviteľná teplota a jej udržanie je jednou z veľkých predností týchto zariadení.

Chcete menej zápachu

Nepríjemný zápach dokáže poriadne otráviť fungovanie a život komukoľvek. Pravdou ale ostáva, že zápach je častokrát indikátorom aj pomerne závažných problémov. Stojaci, vydýchaný vzduch a výpary z nevhodne uskladnených chemikálií veľkou mierou vplývajú na zdravie a aktuálnu výkonnosť jednotlivca. Mobilné klimatizácie si dokážu poradiť aj s týmto neduhom a popri stabilnej teplote v miestnosti udržia vzduch svieži a dýchateľnejší.

Chcete zdravší spánok

Dobre a dosýta sa vyspať počas horúceho leta a bez klimatizácie, to je doslova umenie. Ak chcete docieliť zdravý a výdatný spánok aj počas leta, nemala by teplota vo vašej spálni vystúpiť vyššie ako na nejakých 18-19 °C. Práve to je totiž teplotná hranica, pri ktorej telo najlepšie regeneruje a dobíja svoje stratené rezervy. A mobilná klimatizácia mu v tomto smere pomáha naozaj výdatne. Nejde len o nastaviteľnú teplotu, ale aj o fakt, že prevádzka tohto zariadenia je pomerne tichá a preto veľmi vhodná aj v pokročilých nočných hodinách. Hovoríme pritom o hladine hlukku na úrovni 50 dB, čo v praxi zodpovedá veľmi tichému šepotu.

Publikované: 07. 05. 2018

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová