Aj malá kúpeľňa môže byť luxusná

Aj keď v mnohých interiéroch sa za luxus považuje niečo veľké, priestranné a pompézne, je to len akýsi stáva štandardom. Luxus môže mať totiž mnoho podôb a v dnešnom článku sa budem venovať malým luxusným kúpeľniam.

Ako docieliť luxusné kúpeľne

Pokiaľ hovoríme o luxuse, ide predovšetkým o kvalitné materiály a rozumne využitý priestor, prípadne multifunkčné riešenie skriniek a podobne. Pri prvej predstave si luxusné kúpeľne tiež predstavujem veľké, s kombináciou kameňa, alebo vysoko kvalitného dreva a lesklé doplnky (vodovodné batérie, vypínače, držiaky na vešiaky, atď). K tomu ešte veľký priestor s dvomi umývadlami a plochou obrazovkou na stene. Predstavte si však malú kúpeľňu, kde všetko funguje ako má, každý priestor, každý šuplík, dokonalé osvetlenie, súlad farieb a pocit oázy a odpočinku. Príde vám táto predstava luxusné?

Luxus môžete docieliť aj s farbami

Luxusné kúpeľne môžu vyzerať dokonale pomocou správne zvolených farieb. Aj keď by sa do malých priestorov nemali použiť tmavé farby, predsa len vyskúšajte kombináciu čierno bielej. Bielu môžete použiť na steny a skrinky a čiernu môžete použiť na podlahu a doplnky. Veľmi luxusne tiež pôsobí čierna so zlatou. Vaša luxusná kúpeľňa tak bude vyzerať trochu temne a tmavo, ale pri vhodnom pomere kombináciou týchto farieb bude skutočne dýchať luxus.

Doplnky

Držiak na mydlo, kvety, zarámované obrázky na stene s morským motívom, veľké zrkadlá, sviečky ... toto všetko dotvára celkový vzhľad a dojem luxusné kúpeľne. Doplnky sú často najdôležitejším krokom a bodkou k dokonalosti. Pamätajte však, že menej je viac. Minimalistické prvky, jemný dizajn a charakter pomocou košíkov, vešiakov, zrkadlá a ostatných doplnkov.

Materiál

Luxusné kúpeľne sú, ako už bolo spomenuté, vybavené kvalitným materiálom. Či už je to umývadlo z kameňa, drahé zdobené zrkadlo, či mozaika na stenách a masívne drevené skrinky, každý kúsok by mal byť top. Veľmi dôležité je mať materiál, ktorý je nielen pekný ale aj praktický, čo znamená napr. Odolný materiál, čo nezanecháva stopy po vode a pare.

Tipy ako ušetriť priestor

Dvere - viac priestoru môžu poskytnúť posuvné dvere. Dnes už nájdete skutočne skvele riešenej posúvacie dvere, ktoré sa hodia aj k luxusnej kúpeľni. Rohové umývadlo - býva tiež skvelým riešením ako efektívne využiť priestor a pridať viac pohyblivosti do kúpeľne. Podstatou dokonalého riešenia priestoru je kúpeľňa vyrobená na mieru. Namiesto zbytočného snaženia vtesnať do malej kúpeľne i vaňu aj sprchovací kút, zvoľte radšej širšie / väčšie sprchový kút, veľké umývadlo, prípadne dve menšie, na mieru stavané kúpeľňové skrinky a police, pridajte kvety a nejaké doplnky pre pocit ako vo vašom súkromnom wellness.

Publikované: 10. 02. 2019

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová