5 výhod, pre ktoré by ste mali popremýšľať nad novým krbom

Krb je prínosom pre každú domácnosť z niekoľkých dobrých dôvodov. Dodáva domovu a priestoru teplo a atmosféru. Vytvára tiež ústredný bod v dizajne vášho interiéru. Ak sa preň už dlhšiu dobu rozhodujete, možno naše rady a výhody krbu pri jeho výbere oceníte.

Šetrný k životnému prostrediu

Na rozdiel od fosílnych palív je drevo udržateľným zdrojom. Zo všetkých zdrojov energie, ktoré môžete použiť na vykurovanie vášho domova, sú zariadenia na spaľovanie dreva preto jediné, ktoré nezanechávajú uhlíkovú stopu. Moderné kachle na drevo a krbové vložky Kratki sú vysoko efektívne. K dispozícii sú vám v ponuke modely, ktoré distribuujú teplo prostredníctvom existujúcich potrubí v domácnosti.

Nižšie náklady na energiu

Krby rastú na popularite aj preto, že náklady na elektrinu sa neustále zvyšujú. Zahriatie vášho domu pomocou lacného a pekného krbu na drevo alebo krbovej vložky je lacnejšie, ako sa plne spoliehať na energetické spoločnosti, ktoré využívajú fosílne palivá.

Zabezpečí teplo počas výpadku prúdu

Pretože elektrické siete môžu byť vyradené silnými búrkami, ľudia bez krbu musia často opustiť svoje domovy, aby našli úkryt, kým sa neobnoví energia. Majitelia domov s krbmi sú však schopní zostať v teple a čakať doma, zatiaľ čo inžinierske spoločnosti pracujú na opätovnom zapnutí svetiel.

Poskytuje vám energetickú nezávislosť

Mnoho ľudí hľadá spôsoby, ako sa vzdať úplnej závislosti od verejných služieb. Veľmi populárna je solárna energia, no nezaostáva ani využívanie krbu. Je to ďalší spôsob, ako môžete prevziať kontrolu nad dodávkou paliva.

Vytvára romantickú atmosféru

Najromantickejšou vlastnosťou v dome je krb s praskajúcim ohňom, keď sledujete malé plamene s tým, koho máte radi. Aby to bolo ale dokonalé a bezpečné, vyberte si na jeho inštaláciu alebo kúpu odborníka.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová