Domáce cvičenie vôbec nemusí byť nuda

Poznáte ten pocit, keď si dáte záväzok, že si zašportujete v domácom prostredí, avšak vôbec sa vám do toho nechce? Dobrá správa znie, že tieto pocity nezažívate sami. Domáce cvičenie v prostredí, kde trávite väčšinu svojho času dokáže pôsobiť odstrašujúco a nie veľmi po chuti. Existuje však množstvo praktickým tipov, vďaka ktorým sa s radosťou a motiváciou budete chcieť pustiť do pohybovej aktivity i v priestore vašej domácnosti.

Zatrénujte si na čerstvom vzduchu

Nikde nie je písané pravidlo, že cvičiť musíte vo svojej izbe či spálni. Pri domácom cvičení niet lepšieho prostredia ako byť na čerstvom vzduchu. Ak bývate v dome, zaručene sa vydajte trénovať do vonkajších priestorov vašej záhradky či dvoru. Pre maximálny komfort a bezpečie nezabudnite byť vybavený protišmykovou podložkou na cvičenie. V prípade, že máte chuť na domáci tréning vo vonkajšom prostredí, ďalšou skvelou alternatívou môže byť i priestor balkóna, zimnej záhrady či terasy. Aj pri obmedzenejšom priestore balkóna či terasy sa dá vyskladať skvelý a efektívny tréning, pri ktorom si perfektne zacvičíte.

Naplánujte si svoj tréning vopred

Tak ako pri plánovaní zimnej dovolenky na lyžiach, kam si vopred rozplánujete cieľovú destináciu a pripravíte si potrebné lyžiarske oblečenie, chrániče i lyžiarsku prilbu, je to iv prípade letných športov. Domáci tréning nie je výnimkou a zárukou väčšej efektivity, motivácie a pocitu zábavy pri športovaní v domácom prostredí vám dá vopred pripravený tréningový plán cvikov. Dohľadajte si na internete techniku správneho prevedenia cvikov a pokojne si zadovážte aj niekoľko cvičebných pomôcok, ako napríklad odporové gumy, jednoručné činky alebo kettlebelly. Pri domácom cvičení je základom i navodenie si tej správnej atmosféry. S tým vám zaručene pomôže vaša obľúbená hudba, ktorá vás nakopne k pohybu alebo napríklad sviečky a aróma difuzér v prípade, že sa rozhodnete pre jemnejšie cvičenie v podobe jogy či strečingu. Jedno je však jasné, aj domáce cvičenie dokáže byť zábava!

Publikované: 19. 08. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová