Predĺžte životnosť vašej práčky lepšou starostlivosťou

Dnes majú toto zariadenie doma úplne všetci, pretože osobná hygiena je v modernej spoločnosti základ. Avšak, nie je to žiadny lacný doplnok, preto treba jeho životnosť predĺžiť aj správnou starostlivosťou oň.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo presne to znamená.

Ako sa správne starať o práčku

Mnoho ľudí používa domáce spotrebiče na uľahčenie množstva práce, ale nie každý vie, ako sa správne o ne aj nestarať. A platí to aj v prípade práčky. Nesprávne používanie a nedostatočná starostlivosť môžu byť potom dôvodom na kúpu nového čerpadla do práčky Electrolux.

Nezabúdajte na ich pravidelné čistenie

Aby vaše domáce spotrebiče správne fungovali, musia byť dôkladne umyté. Je to nevyhnutné na udržanie čistoty vášho domu. Ako viete, mikróbom sa najlepšie darí tam, kde je vlhko a teplo. Preto, aby nikto neochorel a bolo treba udržiavať v byte poriadok, pravidelne tento dôležitý spotrebič čistite. Pomocou octu alebo univerzálnych prostriedkov to pôjde veľmi jednoducho.

Pozor na to, čo periete

Pred vložením bielizne do bubna musíte skontrolovať nielen jej správnu hmotnosť, ale aj všetky vrecká, či neobsahujú drobné predmety, ako sú mince, kancelárske sponky, gombíky a ďalšie predmety, ktoré by mohli stroj poškodiť. Ak to podceníte, o pár týždňov budete musieť kúpiť nové kvalitné ložisko do práčky.

Zjemnite vodu

Výkon vašej práčky môže byť ovplyvnený aj kvalitou vody. Ak bývate tvrdá, môže to mať nepriaznivý vplyv na prevádzku práčky, pretože sa v nej vytvára a usádza vodný kameň. Aby ste vodný kameň odstránili, pomôže ocot,citrónová šťava alebo profesionálne prípravky.

Nie sú to žiadne náročné postupy, tak im z času na čas venujte náležitú pozornosť a práčka sa vám odvďačí dlhodobo dobrým výkonom.

Publikované: 27. 02. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová