Sprchové boxy – skvelá varianta do ktorejkoľvek kúpeľne

Vane sú známe, sprchové kúty sú známe, no poznáte možnosti trhu čo sa týka sprchových boxov? V mnohých prípadoch dochádza k omylu a zamieňaniu sprchových boxov so sprchovými kútmi, čo vedie k nepríjemnostiam a zdržiavaniu pri výbere. Čo vlastne sú sprchové kúty a vakých situáciách môžu byť prospešné?

V čom majú boxy navrch?

Sprchové boxy poskytujú v mnohých ohľadoch variabilitu, ktorá sa s vaňou či sprchovým kútom nedá porovnať. Komfortný je v prvom rade už len fakt, že inštalácia sprchových boxov nevyžaduje nijaké zvláštne zaobchádzanie čo stavebné zásahy. Sprchový box totiž kupujete ako celok a jediné, čo pri jeho osádzaní treba riešiť, je pripojenie na odpad a vodu.

Dlhodobé aj krátkodobé riešenie

V prípade sprchových boxov teda ide nie len o možnosť, ktorá sa ukazuje ako veľmi vhodné dlhodobé riešenie do malých kúpeľní, ale aj o variantu, ktorá je efektívna z krátkodobého hľadiska – sprchové boxy totiž môžu poslúžiť ako dočasný zdroj hygieny na rôznych miestach, napríklad na staveniskách. V takýchto prípadoch sú ideálne najmä sprchové kúty v spodných cenových hladinách, pri ktorých sa na životnosť veľmi nehladí.

Boxy kupujete také, aké sú

Keďže sa boxy predávajú a kupujú ako celok, treba počítať s tým, že do ich vzhľadu a výbavy sa prakticky nedá zasiahnuť. Sprchový box si nevyskladáte doslova po častiach tak ako sprchový kút, no isté možnosti výberu tu predsa len sú. Boxy sa od seba líšia dĺžkou, výškou, tvarom (asymetrický, štvorec, štvrť-kruh), šírkou priechodu, výplňou a jej silou (hrúbkou) a samozrejme aj cenou – počnúc od tých najlacnejších v cenových hladinách od cca 350€ a drahšími, masážnymi za zhruba 900€ končiac.

Špeciality

Akousi šľachtou medzi sprchovými boxami sú tie s masážnymi a parnými tryskami. Ich cena sa šplhá do stovák až tisícov eur a je teda jasné, že v tomto prípade ide o investíciu do kvality s dlhodobou perspektívou kvalitného fungovania. Vo vyššej rade sú aj sprchové boxy s mramorovou vaničkou, ktorá má nosnosť 300kg, rovný, hladký a protišmykový povrch, neprehýba sa a nechladí.

Publikované: 07. 05. 2018

Kategória: Interiér

Autor: Ivana Kadlecová