Stropný sušiak ako praktický pomocník

Máte vo svojej domácnosti málo priestoru a pravidelné sušenie bielizne je pre vás veľmi problematické? Nemôžete sa kvôli sušiaku prakticky pohnúť, pretože zaberá až príliš veľa miesta? Nemusíte vešať tepláky ani monterky manžela u susedov, existuje riešenie nielen do každého malého bytu, ale aj do rodinných domov s menšou kúpeľňou alebo balkónom. Tým je stropný sušiak na bielizeň, ktorý je v domácnosti prakticky neviditeľný. Montuje sa totiž na strop.

Praktické riešenie nielen do malých priestorov

Málo priestoru v domácnosti mnoho ľudí vníma ako veľký problém, ktorý značne narúša komfort ich života. V dnešnej dobe však existuje množstvo efektívnych riešení, ktoré si s touto chybou krásy dokážu skvelo poradiť. Jedným z nich je stropný sušiak na bielizeň, ktorý všetky otázky týkajúce sa toho, ako alebo kde budete sušiť mokré uteráky alebo bielizeň po vypraní, rieši. Pri inštalácii stropného sušiaku sa navŕtava nosná časť a prichytenie šnúr. Tyče na sušenie je potom možné pomocou šnúr podľa potreby stiahnuť, aby sušiak plne zodpovedal vašim požiadavkám. Existujú ale aj veľmi praktické výsuvné varianty, ktoré zo sušiaku na bielizeň robia skutočne praktické, neviditeľné riešenie.

Na balkón aj do kúpeľne

Domnievať sa, že sušiak je možné umiestniť iba do kúpeľne je mylné. Ak sa v tejto pomyselnej oáze pokoja stretávate s príliš vysokou vlhkosťou, vyhnite sa umiestneniu práve tu. Prípadne kombinujte možnosti sušenia na balkóne aj v kúpeľni, pretože cez studené a zimné mesiace nie je veľmi praktické sušenie na balkóne. Na prvý pohľad je však oveľa atraktívnejšie umiestnenie na balkón, kde jeho rozmery taktiež nehrajú rolu. Stropný sušiak sa totiž môže nainštalovať aj sem, čiže opäť nebude zaberať ani štipku miesta, napriek tomu bude na bielizeň pekne svietiť slniečko.

Doplnkový variant do nejednej domácnosti

Aj tí, ktorí neriešia málo priestoru vo svojom domove, budú zo stropného sušiaku nadšení. Tu sa väčšinou jedná o doplnkové riešenie, ktoré využívajú aspoň na prichytenie pár nevyhnutných kúskov oblečenia či bytového textilu.

Publikované: 29. 04. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová