Fotopasce – prečo si ich zaobstarať?

V dnešnej modernej dobe sú fotopasce obľúbeným riešením pre zabezpečenie vášho objektu, domu či na sledovanie zveri. Predstavíme vám najpoužívanejšie fotopasce, ich konštrukciu a využitie. Zariadenie akým sú fotopasce si dnes poradíte kdekoľvek. Sú odolné voči vode, to znamená, že aj voči nepriaznivému počasiu. Vybavené sú vlastným zdrojom a bez obsluhy sú schopné nahrávať a snímať počas dňa ale aj noci. Máte možnosť ich priviazať na strom, upevniť na stĺp alebo podstavec. Sú schopné nahrávať 24 hodín, sedem dní v týždni, a to po dlhú dobu.

Ako vyzerá konštrukcia a vzhľad tohto zariadenia?

Základným prvkom fotopasce je vodeodolná krabička so šošovkami. Vo vnútri vodeodolnej krabičky sú lokalizované a bezpečne uzatvorené všetky kontrolné a nastavovacie prvky. Fotopasce pracujú podobne ako digitálne fotoaparáty, avšak majú pridané funkcie, ktoré z nich robia výnimočné zariadenia. Funkcie, ako napríklad detektor pohybu, nočné videnie a nahrávanie v určitom čase. V dnešnej dobe je už väčšina fotopascí v maskovanom prevedení, a tak ju zvieratá a ľudia zbadajú len ťažko. Obsahujú vlastnú internú pamäť a všetky snímky a nahrávky sú uložené na vymeniteľnej pamäťovej karte.

Princíp fungovania

Všetko, čo je potrebné urobiť pri inštalácii je otvoriť telo fotopasce a nastaviť ovládanie pomocou tlačítok. Následne zariadenie uzatvoríte a umiestnite na bezpečné a odľahlé miesto. V nastaveniach sa vám zobrazia možnosti, ako typ nahrávania, dĺžka, veľkosť a kvalita nahrávania, a tiež citlivosť. Typ nahrávania je možnosť, v ktorej si vyberiete nahrávanie statických snímok alebo videí. Videá vo všeobecnosti zaberajú viac pamäte ako statické snímky. Môžete si ich však prispôsobiť na dosahovanie tých najlepších výsledkov. Pri videách máte možnosť vybrať si dĺžku, kvalitu a veľkosť nahrávky. Pri statických snímkach si vyberáte veľkosť a kvalitu. Fotopasce sú vybavené tak, aby dosahovali tú najvyššiu kvalitu, a to aj počas noci. Citlivosť je dôležitá zložka tohto špeciálneho zariadenia. Fotopasce obsahujú senzor pohybu, ktorý sníma všetky pohyby. Citlivosť senzora pohybu si môžete nastaviť vzhľadom na snímaný objekt a jeho umiestnenie. V prípade, že nechcete, aby fotopasca snímala všetky pohyby, máte možnosť si nastaviť zaznamenávanie objemovo rozmernejších objektov.

Aké druhy fotopascí poznáme?

Medzi najpoužívanejšie fotopasce patria poľovnícke, na zlodejov alebo na ochranu bytov a domov. Poľovnícke fotopasce slúžia na sledovanie zveri v lese aj za nepriaznivého počasia, ako je silný vietor, dážď či sneh. Využívajú sa najmä na monitorovanie a sledovanie divo žijúcej zveri, avšak v poslednom období sa využívajú aj na monitorovanie ohrozených zvierat vo vzdialených lokalitách. Keďže sú fotopasce v maskáčovom prevedení zver si ich nevšimne, a tak nemusíte mať žiadne obavy. Ak sa vám už niekedy stalo, že objekt vašej firmy napadli zlodeji, máme pre vás účinné riešenie! Fotopasce na zlodejov sú ideálnou voľbou na stráženie objektov a ochranu majetku. Obsahujú špeciálny infra prísvit, vďaka čomu je snímanie nenápadné. Po nasnímaní vám ihneď zariadenie odošle fotografiu alebo video na vami zvolené telefónne číslo a email. Polícii tak môžete dať jasný dôkaz, že váš objekt napadol zlodej, ktorý sa vďaka kvalitnej fotografii bude ľahko identifikovať. Na zabezpečenie vášho domu, bytu a chaty slúžia tzv. fotopasce do príbytkov. Vďaka funkcii vypnutia polovičného prísvitu môžete fotopascu využiť aj v interiéri. Tu vám nasníma fotografie, ktoré budú kvalitné a vďaka tejto špeciálnej funkcii budú aj ľahko identifikovateľné. Samozrejme, môžete ju využiť aj v exteriéri, kde vám nasníma fotografie, videá a zaznamená zvuk za akýchkoľvek podmienok vo vysokom rozlíšení.

Publikované: 19. 02. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Ivana Kadlecová